Penki Metų CEO principai

2012.06.28, 07:14
Persiųsk 0 Komentuok

Vladas Algirdas Bumelis, buvęs UAB „Sicor Biotech / Teva Baltics“ generalinis direktorius, šiemet pripažintas Metų CEO, dalijasi vadovavimo patirtimi:

„Neabejoju, kad įmonės sėkmė didžiąja dalim priklauso ne tik nuo vadovo gebėjimo vadovauti, bet ir nuo gebėjimo būti lyderiu. Turiu gyvenime 5 principus ir jais vadovaujuosi versle.

Lyderystė. Vadovas ir įmonė privalo būti lyderiai. Reikia turėti strateginį uždavinį, kaip tapti pirmu. Jei turi uždavinį tapti tik antru, nieko gyvenime nepasieksi.

Strateginė drausmė. Visi – ir verslininkai, ir bendrovės, ir valstybė, ir ministerijos – prisirašo daug įvairių strategijų, tačiau kai nesilaikoma drausmės, t. y. būtinybės įgyvendinti, strategija tampa beverte popierių krūva. Jei panagrinėsite bet kurios sėkmingai dirbančios Lietuvos bendrovės veiklą, pamatysite, kad ji tikrai turi strategiją 5–10 metų ir ją nuosekliai vykdė.

Nebijoti keistis. Jeigu matote, kad padėtis, kurioje esate, neleidžia įgyvendinti strategijos, reikia keistis nelaukiant, čia pat. Tai labai svarbu versle.

Išradingumas. Paprastai tariant, nedaryk taip, kaip daro visi. Ieškok naujo, dar nesukurto, niekam nežinomo verslo – tik tada tapsi lyderiu. Pažiūrėkime į įmones Lietuvoje: visi mėgsta daryti langus, perdirbti mėsą ir kimšti dešras. Bet nelabai kas mėgsta orientuotis į aukštąsias technologijas, kadangi ten „sunku, bet tik ten kuriama didžiausia pridėtinė vertė.

Ką darai, daryk gerai arba visai nedaryk. Čia komentarai net nereikalingi.“

* * *

Daugiau apie tai skaitykite specialiame lyderystės temoms skirtame žurnalo "Verslo klasė" numeryje, kuris pasirodys liepą.