Pritarta Kauno termofikacijos elektrinės akcijų pardavimui Stonio įmonei

2012.07.11, 10:26Atnaujinta12:20
Persiųsk 9 Komentarai (9)

„Kauno energijos“ valdybos posėdyje, vykusiame 2012 m. liepos 10 d., buvo nuspręsta pritarti visų Kauno termofikacijos elektrinės akcijų pardavimui bendrovei „Clement Power Venture Inc“, per biržą pranešė bendrovė. (Papildyta Kauno mero komentaru, 2-3 pastraipos)

Kauno meras Andrius Kupčinskas teigia, kad „Kauno energijos“ valdybos sprendimas atveria kelius deryboms, o galutinį tašką dėl Kauno elektrinės akcijų pardavimo naujajam investuotojui turėtų padėti „Kauno energijos“ neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas.

„Mes nekvestionuojame akcijų pardavimo, juk nepriversime „Gazprom“ valdyti elektrinės, todėl svarbiausia suderėti abiems pusėms tinkamas sąlygas. Pagrindinis įmonės akcininkas – Kauno m. savivaldybė – turėtų tarti lemiamą žodį. Skubos čia negali būti, žinoma, delsti irgi negalima“, – „Verslo žinių“ portalui komentavo p. Kupčinskas.

Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) akcijos priklauso Rusijos dujų bendrovei „Gazprom“. Suderinus su KTE pasirašytų sutarčių susitarimų keitimo sąlygas, iš šio pardavimo siekiama palankiausių sąlygų „Kauno energijai“, skelbiama pranešime.

VŽ anksčiau rašė, kad pagal elektrinės akcijų įsigijimo sutartį „Gazprom“ yra įsipareigojęs į KTE modernizavimą iki 2018 metų investuoti 400 mln. Lt. Tačiau šie įsipareigojimai nėra įvykdyti. Nuo 2016 m. su tokiais įrengimais, kokie šiuo metu yra KTE, jėgainė negalės vykdyti veiklos, nes neatitiks ES patvirtintų aplinkosaugos reikalavimų.

Balandžio viduryje VŽ pranešė, kad Rusijos dujų koncernas priėmė sprendimą parduoti turimus 99,5% akcijų Rimando Stonio vadovaujamai bendrovei „Clement Power Venture Inc.“.

Sužinoję apie numatomą „Gazprom“ akcijų pardavimą p. Stonio įmonei, Kauno vadovai pareiškė sieksią sugrąžinti jėgainę miestui.

„Mes norime įvertinti galimybę elektrinę susigrąžinti į miesto rankas. Šis kelias būtų naudingiausias kauniečiams. Jeigu KTE pereitų į miesto rankas, jėgainės uždirbamos lėšos būtų panaudotos šilumos tarifų mažinimui“, – portalui yra sakęs Andrius Kupčinskas, Kauno meras.

Nusipirkdama KTE akcijas, „Gazprom“ pasirašė ir investicijų laidavimo už 105 mln. Lt sutartį. Joje numatyta, kad jeigu KTE nevykdys investicinių įsipareigojimų pagrindinis jos akcininkas koncernas „Gazprom“ atlygins visus „Kauno energijos“ ir trečiųjų šalių patirtus nuostolius, žalą bei netesybas.

„Įvertinant spaudoje pasirodžiusią informaciją, kad „Gazprom“ už jėgainę ketina gauti apie 116 mln. Lt, miestas būtų pasirengęs sumokėti šį skirtumą – apie 11 mln. Lt – ir perimti jėgainės valdymą“, – yra nurodęs p. Kupčinskas.

Buvo skelbta, kad iš „Gazprom“ akcijas įsigijusi p. Stonio įmonė planuoja KTE įrengti biokuro jėgainę. Preliminariais duomenimis, biokuro elektrinės įrengimui prireiktų 200-300 mln. Lt investicijų.