TVF: grėsmių daugėja, ekonomikos augimas mažėja

2012.07.16, 16:30Atnaujinta17:24
Persiųsk 2 Komentarai (2)

Pasaulio ekonomikos atsigavimas toliau silpsta, didėja grėsmės finansų stabilumui, pareiškė Tarptautinis valiutos fondas ir sumažino pasaulio ūkio augimo prognozę. (atnaujinta nuo trečios pastraipos)

Dabar laukiama, kad globali ekonomika šiemet padidės 3,5%, arba 0,1 procentinio punkto mažiau nei prognozuota balandį. Vidurio ir Rytų Europos regiono ūkio prognozė 2012 m. nekeista (1,9%), o kitų metų - sumažinta 0,1%, iki 2,8%. Prastesnio nei prognozuota balandį augimo tikimasi ir visoje ES, Rusijoje. Prognozės šiems ir kitiems metams sumažintos JAV bei Kinijai.

Prognozes atnaujinęs Tarptautinis valiutos fondas (TVF) konstatuoja, kad ekonomikos atsigavimą labiausiai silpnina Europos skolų krizė ir lėtesnis nei tikėtasi besvystančių ekonomikų augimas.

Savo ruožtu pirmadienį atnaujinęs ir Pasaulio finansų stabilumo ataskaitą fondas pabrėžia, kad antrą ketvirtį grėsmės šiam stabilumui išaugo. Anot TVF, tai lėmė menkas pasaulio ūkio atsigavimas, be to, sustiprėjo baimės dėl Europos bankų turto kokybės. Tuo pačiu dar kitame šiandien pasirodžiusiame fondo pranešime rašoma, kad viešųjų finansų tvarkymas išsivysčiusiose ir besivystančiose valstybėse šiuo metu vyksta kaip ir planuota.

TVF nuomone, dabartines prognozes gali tekti peržiūrėti, jei politikai imsis pakankamų veiksmų pagerinti periferinių euro zonos valstybių (pvz., Ispanijos, Graikijos) būklę. Taip pat tikimasi, kad JAV fiskalinė politika kitąmet stipriai negriežtės, o besivystančių ekonomikų priemonės paskatinti ūkį atneš rezultatų.

Fondas kalbėdamas ir apie ekonomikos augimą, ir apie finansų stabilumą pabrėžia, kad spręsti problemas padėtų glaudesnis europiečių bendradarbiavimas sprendžiant fiskalinius klausimus, prižiūrint bankų sistemą.

Kitos prognozės

TVF sumažino ir pasaulio prekybos augimo prognozę. Dabar laukiama, kad prekyba šiemet didės 3,8%, o kitąmet 5,1%. Be to, išsivysčiusiose valstybėse laukiama 2% infliacijos šiemet ir 1,6% kitąmet, o besivystančiose rinkose - atitinkamai 6,3% ir 5,6%.

***
TVF prognozės:

Nuotrauka: VŽ
Nuotrauka: VŽ