ESBO atstovė pasmerkė nuosprendį žurnalistų sąjungos vadovui

2012.07.02, 18:05
Persiųsk 2 Komentarai (2)

Už žiniasklaidos laisvės reikalus atsakinga Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos atstovė pasmerkė Lietuvos teismo sprendimą už šmeižtą nubausti šalies žurnalistų sąjungos vadovą.

ESBO atstovė Dunja Mijatović ir Lietuvos užsienio reikalų minstras Audronius Ažubalis :: Nuotrauka: ESBO ESBO atstovė Dunja Mijatović ir Lietuvos užsienio reikalų minstras Audronius Ažubalis Nuotrauka: ESBO

Dunja Mijatović tvirtina, kad už šmeižtą neturi būti taikoma baudžiamoji atsakomybė.

"Tokie nuosprendžiai kenkia žodžio laisvei, taip pat ir laisvei kritikuoti įtakingas asmenybes tuomet, kai yra viešasis interesas", - Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos pranešime cituojama p. Mijatović.

Pranešama, kad ji laišku paragino Lietuvos užsienio reikalų ministrą Audronių Ažubalį imtis veiksmų raginant Vyriausybę peržiūrėti bausmes už šmeižtą.

Jau skelbta, kad Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas penktadienį Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininką Dainių Radzevičių pripažino apšmeižus "Respublikos leidinių" grupės vadovą Vitą Tomkų.

Ponui Radzevičiui skirta 2.600 Lt bauda bei priteista 10.000 Lt p. Tomkui neturtinei žalai atlyginti, nors pats leidėjas jam esą padarytą skriaudą buvo įvertinęs 1 mln. Lt. Žurnalistų sąjungos pirmininkas sprendimą žada skųsti.
Ponas Tomkus skundėsi dėl p. Radzevičiaus tinklaraštyje patalpinto įrašo, pavadinto "Wikileaks: Tomkaus "Respublika" išdavė ir pardavė žurnalistiką". Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas tuomet rašė nebegalintis tikėti "nė vienu Tomkaus ar jo leidžiamų laikraščių žodžiu, kuriais bandoma sukompromituoti konkretų žmogų, juo labiau politiką ar verslininką".