Už teisę naudoti "iPad" ženklą "Apple" kinams sumokėjo 60 mln. USD

2012.07.02, 12:43
Persiųsk 2 Komentarai (2)

Technologijų kompanija "Apple Inc." už teisę naudoti prekės ženklą "iPad", buvo priversta sumokėti 60 mln. USD (164 mln. Lt) Kinijos bendrovei "Proview International Holdings". Kinijos teismas pranešė, kad pinigai pervesti pirmadienį. Taip baigtas dvejus metus trukęs teisinis ginčas.

Nuotrauka: Kevin Lee/"Bloomberg" Nuotrauka: Kevin Lee/"Bloomberg"

"Apple" su "Proview International Holdings" dėl minėto prekės ženklo susikibo 2010 m. 2009–aisiais, dar prieš išleidžiant kompiuterį "iPad", paaiškėjo, kad Kinijoje šis prekės ženklas jau yra rezervuotas nuo 2001 m., jį valdo "Proview International Holdings". Taigi, JAV technologijų milžinė kreipėsi į "Proview" Taivano padalinį ir už 54.800 USD iš jo įsigijo teisę Kinijoje naudoti "iPad" prekės ženklą. Tačiau vėliau "Proview International Holdings" užginčijo šio sandorio teisėtumą, sakydama, kad ženklas priklauso pagrindinei bendrovei, o ne Taivano padaliniui, tad šis neturėjo teisės jo parduoti, rašo naujienų agentūra "Bloomberg".

Kinijos kompanija taip pat kreipėsi į šalies muitinės tarnybą, kad ši uždraustų įvežti į šalį ir iš jos išvežti kompiuterius "iPad" bei paprašė vietos prekybininkų išimti šiuos gaminius iš savo lentynų. "Apple", savo ruožtu, kreipėsi į teismą, siekdama įrodyti, kad prekės ženklas priklauso jai. Tačiau bylą pralaimėjo. Nuo to laiko abi bendrovės, tarpininkaujant teismui, sprendė ginčą derybų būdu. Susitarimas pasiektas birželio 25 d.

"Jei būčiau "Apple", džiaugčiausi, kad pavyko susitarti taip pigiai. Ši suma (60 mln. USD) kompanijai yra menkniekis", – sako Stanas Abramsas, intelektinės nuosavybės specialistas ir Pekino Centrinio finansų ir ekonomikos universiteto teisės profesorius.

Anot jo, "Proview" šia suma nėra itin patenkinta. Tačiau kompanija turi finansinių problemų, kreditoriams ji skolinga apie 400 mln. USD, tad kitos išeities bendrovė veikiausiai neturėjo.

Kinija yra didžiausia "Apple" rinka po JAV. Praėjusį ketvirtį, palyginti su antruoju 2011 m. metų ketvirčiu, "Apple" pajamos Kinijoje patrigubėjo ir pasiekė 7,9 mlrd. USD.  Planšetinis kompiuteris "iPad" yra antras populiariausias kompanijos gaminys po "iPhone".