JAV indeksai per savaitę pasistiebė

2012.07.21, 07:13
Persiųsk 0 Komentuok

Nepaisant nuostolingos paskutinės prekybos sesijos, savaitę pagrindiniai Amerikos biržų indeksai baigė pelningai. Tai lėmė geri bendrovių rezultatai ir viltys, kad šalies Centrinis bankas, prireikus, ir toliau skatins ekonomiką.

Didžiausių Amerikos bendrovių akcijų verčių pasikeitimus iliustruojantis „Standard & Poor’s 500“ (S&P 500) indeksas penktadienį krito 1%. Tačiau ankstesnių dienų prieaugis lėmė, kad savaitę jis baigė 0,4% paūgėjęs.

Panašūs ir „Dow Jones Industrial Average“ indekso, rodančio pramonės įmonių akcijų kainų pasikeitimus, rodikliai: paskutinę šios savaitės prekybos sesiją indeksas 0,9% niro į nuostolius, o per savaitę 0,4% pasistiebė.

„Problemų pilna visur. Kartą susirgus, pasveikti sunku. O tada ir imi galvoti, ar euras išliks, nerimaujama ir dėl Kinijos“, - komentuoja Tomas Wirthas, „Chemung Canal Trust Co.“ vyriausiasis investavimo strategas, kuriam patikėti 1,6 mlrd. USD.

Nerimą investuotojams kelia Ispanija. Pasak ekspertų, kalbant apie šalį būtina žvelgti ne tik į bankus. „Regionams taip pat reikia pagalbos. Tad Ispanijos šmėkla vėl kyla“, - niūriai žvelgia Bruce McCainas, „KeyCorp“ vyriausiasis investavimo strategas. Bendrovė valdo investicijų už 20 mlrd. USD.

Kitas ateitį temdantis debesis – Kinija. Investuotojų lūkesčius griauna tai, kad Kinija pranešė „tvirtai kontroliuosianti“ nekilnojamojo turto rinką ir taip sieksianti išvengti būstų kainų šuolio, „Xinhua“ naujienų agentūrą cituoja Bloomberg naujienų agentūra.

Tačiau šią savaitę nestigo ir gerų žinių. Daugiausiai jų sklido iš bendrovių. Investuotojai ne kartą liko maloniai nustebinti, nes užuot sulaukę prastų II ketv. įmonių veiklos rezultatų, skaičiavo geresnius nei tikėtasi rodiklius. Iš II ketv. rezultatus jau paskelbusių S&P 50 indekso bendrovių, 71% rezultatai pranoko lūkesčius.

Viena iš tokių bendrovių – „Google“, kurios akcijos paskutinę savaitės prekybos sesiją brango 3%, ir dienos pabaigoje kainavo 610,82 USD.

0,4%, iki 19,87 USD brango „General Electric Co.“ akcijos. Įmonės pelnas II ketv. augo 7%,  o pajamos – 2% ir iš viso sudarė 36,5 mlrd. USD.

Per savaitę nuotaikas taisė ir tai, kad JAV Centrinio banko (FED) valdybos pirmininkas Benas S. Bernanke, kalbėdamas senatoriams, pažymėjo, kad skatinti ekonomiką pasiruošta, jei tik to prireiktų. Pasak p. Bernanke, labiausiai bus stebimas nedarbo lygis šalyje.

Nuo birželio 1 d. S&P 500 indeksas pasistiebė 6,6%.