TVF mato grėsmių Kinijai ir priemonių su jomis susitvarkyti

2012.07.25, 09:46
Persiųsk 0 Komentuok

Tarptautinis valiutos fondas perspėjo apie euro zonos bėdų keliamas grėsmes ir taip lėtėjančiai Kinijos ekonomikai ir pabrėžė, kad ši valstybė pernelyg priklausoma nuo investicijų. Fondas ragina šalies valdžią paskatinti vartojimą.

"Valdžia nuėmė koją nuo stabdžių, tačiau kol kas dar stipriai nepaspaudė akceleratoriaus", - "Bloomberg" cituoja Markusą Rodlauerį, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) komandos Kinijoje vadovą.

TVF mano, kad lėčiau auganti Kinijos ekonomika patiria vadinamąjį minkštą nusileidimą, tačiau ji yra gerai pasirengusi reaguoti į eksporto rinkose prastėjančią padėtį.

Fondas tuo pačiu pakeitė juanio kurso įvertinimą. Anksčiau teigęs, kad jis yra žymiai pervertintas kitų valiutų atžvilgiu, dabar TVF tvirtina, kad juanis yra nuosaikiai pervertintas.

TVF prognozuoja, kad Kinijos ekonomika šiemet augs 8%, arba 0,2 procentinio punkto mažiau nei prognozuota balandį, o kitąmet paspartės iki 8,5%, arba 0,3 procentinio punkto mažiau nei anksčiau prognozuota. Savo ruožtu infliacija šiemet turėtų sudaryti 3-3,5%, o kitąmet - 2,5-3%.