Per pusmetį Kauno oro uostas keleivių skaičių padidino 2%

2012.07.05, 15:12
Persiųsk 1 Komentarai (1)

Po keleivių skaičiaus mažėjimo, kuris Kauno oro uoste buvo stebimas pirmąjį ketvirtį ir per penkis šių metų mėnesius, atsitiesta. Per pusmetį čia aptarnauta 448.569 arba 2,2 % daugiau keleivių nei per tą patį praeitų metų laikotarpį.

Neigiamas keleivių skaičiaus pokytis šiame oro uoste buvo pirmąjį metų ketvirtį, kai iš Kauno skrido 208.000 arba 7% mažiau keleivių bei sausio-gegužės mėnesiais, kai buvo aptarnauta 364.000 arba 0,5 % mažiau piliečių.

Arijando Šliupo, oro uosto generalinio direktoriaus, teigimu, pirmojo pusmečio rezultatai nuteikia optimistiškai. „Vien birželio mėnesį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais, keleivių skaičius išaugo 16%. Kas savaitę poilsinėmis kryptimis skrenda daugiau kaip 3.500 keleivių, todėl šįmet galime vadintis atostogų oro uostu“, – pažymi p. Šliupas.

Vasaros sezonu iš Kauno lėktuvai kyla naujomis kryptimis į Kiprą, Maltą ir Maljorką, maršrutų tvarkaraštyje taip pat numatyti skrydžiai į Palmą de Maljorką, Dubliną, Londoną (Stanstedą, Getviką, Lutoną), Liverpulį, Frankfurtą Haną, Birmingemą, Briuselį, Bristolį, Oslą, Tamperę, Edinburgą, Alikantę, Rodą, Kosą, Stokholmą, Lidsą Bradfordą, Kiprą, Maltą ir Reikjaviką.

Jūratės Baltrušaitytės, oro uosto komercijos vadovės teigimu, vasaros sezonu skrydžius iš Kauno vykdo 4 aviakompanijos, o tvarkaraštis yra intensyviausias per visą oro uosto istoriją – per savaitę suplanuoti 76 skrydžiai.

Iš Kauno skrydžius į Reikjaviką neseniai pradėjo vykdyti Islandijos bendrovė „WOW air“. Dabar iš Kauno tiesiogiai galima pasiekti 23 Europos oro uostus.