Už indėlius Danijos centriniame banke reikės primokėti iš savo kišenės

2012.07.05, 18:03
Persiųsk 4 Komentarai (4)

Danijos centrinis bankas ketvirtadienį nusprendė sumažinti bazinę palūkanų normą, o už priimamus indėlius pirmą kartą istorijoje nustatė neigiamas palūkanas, skelbia „Bloomberg“.

Bazinė palūkanų norma sumažinta nuo 0,45% iki 0,2% – rekordinių žemumų. Tuo tarpu indėlį centriniame banke norintys padėti komerciniai bankai turės už tai primokėti – už tokius indėlius bus taikomos neigiamos -0,2% palūkanos. Iki šiol už bankų indėlius centrinis bankas mokėdavo 0,05% palūkanas. Tai pirmas toks atvejis šios šalies finansų sistemos istorijoje. Taip bankas ketina kovoti su didžiuliu kapitalo srautu.

„Nėra patirties, kaip neigiamos palūkanos paveiks finansų rinkas ir kroną. Tai stiprios Danijos ekonomikos ženklas. Būtų daug blogiau, jei centrinis bankas turėtų didinti palūkanas, kad apsaugotų kroną. Tai prabangos problema“, – prieš sprendimo paskelbimą „Bloomberg“ komentavo Jacobas Gravenas, „Sydbank“ vyriausiasis ekonomistas.

„Verslo žinių“ portalas rašė, kad kiti centriniai bankai – Anglijos bankas ir Europos centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį ėmėsi papildomų ūkio skatinimo priemonių. ECB nukirpo bazinę palūkanų normą iki rekordiškai žemo lygmens – 0,75% ir atpigino skolinimąsi. Anglijos bankas nusprendė didinti grynųjų pinigų injekciją į ekonomiką ir pakėlė obligacijų supirkimo programos kartelę 50 mlrd. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (GBP) iki 375 mlrd. GBP (apie 1,6 trln. Lt).