Hipotekos sandoriai jau įregistruojami per dieną

2012.07.09, 15:16
Persiųsk 2 Komentarai (2)

Po įsigaliojimo praėjusią savaitę strigusi paprastesnė ir greitesnė būti turėjusi hipotekos bei įkeitimo sandorių tvirtinimo tvarka šią savaitę taikosi į vėžes ir sandoriai įregistruojami per vieną dieną, teigia notarai.

"Sandorį per vieną dieną užregistruoti yra įmanoma. Yra notarų, kuriems jau tai šiandien pavyko padaryti, tačiau tai vyksta vangiai, nes klientų, norinčių tai daryti, nėra daug", - VŽ pirmadienį sakė Aleksandras Matonis, Lietuvos notarų rūmų atstovas viešiesiems ryšiams.

VŽ rašė, jog nauja hipotekos bei įkeitimo sandorių tvirtinimo tvarka, procedūras trumpinanti nuo 3 iki 1 dienos, ketvirtadienį prieš ilgąjį savaitgalį strigo trečią dieną. Notarai teigė, jog nestabiliai dirbo elektroninė Centrinės hipotekos įstaigos sistema, o šios įstaigos atstovai argumentavo, jog įgūdžių trūko patiems notarams.

Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos vadovas, VŽ tuomet sakė, jog bankai atsakingoms institucijoms sistemą siūlė išbandyti iš anksto ir klausimų tebeturi iki šiol, tačiau nuostolių dėl sutrikimų neprognozavo.