ES svarsto naujas sankcijas Baltarusijai

2012.08.10, 19:21
Persiųsk 53 Komentarai (53)

Artimiausiais mėnesiais ES spręs dėl sankcijų Baltarusijai, iš šalies išvijusiai Švedijos ambasadorių, pareiškė ES pareigūnas.

Minskas :: Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo Minskas Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo

"Tai bus labai aiški žinia Baltarusijai, rodanti solidarumą su Švedija", - penktadienį po posėdžio kalbėjusį Politikos ir saugumo komiteto vadovą Olofą Skoogą cituoja "Bloomberg".

Ponas Skoogas sako, kad ES reguliariai peržiūri Baltarusijai taikomas sankcijas ir artimiausias peržiūrėjimas bus "labai greitai".

Komiteto vadovas pabrėžia, kad "naujausi įvykiai" bus lemiantis veiksnys diskusijose, kartu nepamirštant bendros padėties šalyje: politinių kalinių, represijų ir kt.

"Visi yra stipriai įsipareigoję daryti daugiau nei dabar daroma, kad būtų padėta bandantiems keisti padėtį Baltarusijoje", - kalbėjo p. Skoogas.

Šiuo metu ES jau taiko draudimo atvykti į Bendriją sankcijas 243 su Baltarusijos režimu siejamiems asmenims, įšaldyti jų ekonominiai ištekliai ES. Taip pat – 32 Baltarusijos bendrovėms. Galioja draudimas tiekti Baltarusijai ginklus ir su jais susijusius reikmenis.

Rugpjūčio 3 d. rašyta, kad po Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką papiktinusios "meškiukų atakos" iš šalies išsiunčiamas Švedijos ambasadorius, o Švedija savo ruožtu namo išsiunčia du baltarusių diplomatus ir taip pat nenori matyti naujo ambasadoriaus. Savo ruožtu baltarusiai skelbė, kad jie ne išsiuntė ambasadorių, o tiesiog nepratęsė jo įgaliojimų.

Baltarusijos prezidentas liepą atleido pasienio ir oro pajėgų vadus po to, kai į šalį iš Lietuvos nelegaliai įskrido privatus lėktuvas, iš kurio virš sostinės Minsko buvo išmesta žaislinių meškiukų su ženklais, skatinančias žodžio laisvę. Lėktuvą pilotavę Švedijos piliečiai po savo misijos netrukdomi grįžo į oro uostą Lietuvoje ir internete paskelbė savo žygio vaizdo įrašą.

Ketvirtadienį p. Lukašenka pareikalavo Lietuvos atsakymo dėl "meškiukų atakos" ir pagrasino, kad jei nebus sulaukta tinkamo atsakymo,"Lietuvai maža nepasirodys".