INVEGA pradėjo teikti lizingo garantijas  

2012.08.20, 16:56
Persiųsk 0 Komentuok

Smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės lizingu įsigyti naują gamybos įrangą bei įrenginius nuo šiol gali su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ lizingo garantija.

Tam kelią atvėrė "Investicijų ir verslo garantijų" (INVEGA) bei UAB „Šiaulių banko lizingas“ pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. INVEGA pranešė, kad tai yra pirmoji išperkamosios nuomos bendrovė, sutikusi teikti lizingo paslaugas su INVEGA garantija.

Maksimali lizingo garantijos suma gali siekti iki 5 mln. Lt, o lizingo garantija negalės viršyti 60% lizinguojamo turto kainos.

"INVEGA garantija už smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmonių lizingo būdu įsigyjamą gamybinę įrangą ar įrenginius bus naudinga abiem pusėms – tiek finansinės nuomos bendrovei, tiek smulkiojo ir vidutinio verslo įmonei, kuriai pradinis įnašas galės sumažėti iki 10% įrangos kainos", - teigia Audrius Zabotka, INVEGA generalinis direktorius.

Mindaugas Rudys, "Šiaulių banko lizingo“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, mano, kad galimybė pasinaudoti INVEGA garantija paskatins klientus atnaujinti savo gamybinę bazę, investuoti į naujas technologijas.

INVEGA teikia iki 80% garantijas kredito įstaigoms ir finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms už SVV įmonių imamas paskolas ir (ar) lizingą. Garantuotas paskolas bei lizingą gali gauti įmonės, kuriose dirba iki 250 darbuotojų, ir fiziniai asmenys, užsiimantys verslu (individualia veikla, turintys verslo liudijimą), maksimalus garantijos dydis – 5 mln. Lt.

Nurodoma, kad SVV įmonėms kompensuojama iki 50% sumokėtų palūkanų, o skolinantiems iš Verslumo skatinimo fondo kompensuojama 95% sumokėtų palūkanų.