Skolų "išmušinėjimas" bankrotu - dar pavojingesnis

2012.08.20, 08:07
Persiųsk 11 Komentarai (11)

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusią savaitę priėmė nutartį, kuria verslui dar kartą priminė, jog  bankroto bylos inicijavimas kitai įmonei negali būti naudojamas kaip ginčijamos skolos išieškojimo priemonė.

Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus

Lietuvos apeliacinis teismas  ketvirtadienį nesutiko panaikinti 20.000 Lt baudos, kuri buvo skirta bendrovei „Psyops Media“ už piktnaudžiavimą procesinėmis teisėmis – piktybišką bankroto inicijavimą kitai įmonei.

Istorija prasidėjo pernai gruodį. „Psyops Media“ kreipėsi į teismą prašydama iškelti  stiklą montuojančiai bendrovei „KG Constructions“ bankroto bylą, motyvuodama tuo, kad  ši su ja neatsiskaito – skola siekia per 66.000 Lt, todėl yra nemoki. Tačiau pirmosios instancijos teismas „Psyops Media“ prašymą iškelti bankrotą atmetė,  be to, skyrė jai 20.000 Lt baudą už piktnaudžiavimą bankroto inicijavimo teise.

Apeliacinis teismas praėjusią savaitę šią nutartį paliko nepakeistą. Jis nesutiko panaikinti „Psyops Media“ skirtos 20.000 Lt baudos ir  nurodė, kad  „Psyops Media“  inicijavo  bankroto bylą bendrovei „KG Constructions“ tuo metu, kai viename sostinės apylinkės teismų jau buvo nagrinėjamas ginčas dėl  „KG Constructions“ skolos ieškovui pagrįstumo. Byloje esanti medžiaga parodė, kad įmonė nesumoka reikalaujamų sumų ne dėl to, kad yra nemoki, o todėl, kad su jomis nesutinka.

Nuotrauka: VŽ
Nuotrauka: VŽ