Ilgai viliotą investuotoją pagąsdino Valstybės kontrolė

2012.08.03, 07:06
Persiųsk 10 Komentarai (10)

Vienu geidžiamiausių investuotojų tituluojamam „Western union“ dėl lietuviškų darbo santykių subtilybių gali tekti grąžinti 0,9 mln. Lt iš jai išmokėtų 4,3 mln. Lt. ES paramos –  tai būtų precedento neturintis įvykis.

Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus

VŽ žiniomis,  europinių pinigų panaudojimo auditą atliekanti Valstybės kontrolė nustatė, kad tarptautinėje kompanijoje „Western union“ nėra tinkamai, kaip reikalauja Lietuvos teisės aktai,  įformintas  prie atlyginimų  mokamų priedų mokėjimas.

Tarptautinės kompanijos į Lietuvą paprastai atsineša savo standartus, kurie gali šiek tiek skirtis nuo  lietuviško Darbo kodekso, tačiau ar „Western union“ bus leista ištaisyti pažeidimus, dar neaišku.

Sigita Rojūtė, Valstybės kontrolės 8-ojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja, nurodo, kad auditas dar nebaigtas, o jam vykstant audito medžiaga nekomentuojama. Patikrinimą planuojama baigti gruodžio 31 d.

„Yra situacijų, kai auditų metu nustatytus pažeidimus ištaisyti galima, tada jie nedelsiant taisomi. Tačiau yra ir tokių situacijų, kai nieko nebegalima pakeisti,  tuomet neteisėtai panaudotas lėšas tenka grąžinti“, – aiškina Valstybės kontrolės atstovai.

Kol auditas nėra pasibaigęs, „Western union“ taip pat galimų pažeidimų nekomentuoja.

* * *