Ketvirta pelninga JAV biržų savaitė

2012.08.04, 07:23
Persiųsk 1 Komentarai (1)

Paskutinę savaitės prekybos sesiją Amerikos biržų indeksai šturmavo aukštumas. Pelninga buvo ir ši, ketvirta iš eilės, savaitė, investuotojams pažėrusi ir džiaugsmų, ir nusivylimų.

„Standard & Poor’s 500“ (S&P 500) indeksas per prekybos sesiją pašoko 1,9% ir tai lėmė, kad per ankstesnes 4 prekybos sesijas 1,5% smukęs indeksas savaitę baigtų su 0,4% pelnu.

Pramonės įmonių akcijų kainų pokyčius parodantis „Dow Jones Industrial Average“ indeksas per dieną kilo 1,7%, o per savaitę – 0,2%, skaičiuoja Bloomberg naujienų agentūra.

Investuotojus nudžiugino tai, kad birželį Amerikoje sukurta 163.000 darbo vietų, - gerokai daugiau, nei analitikų prognozuoti 100.000 darbo vietų. Kita vertus, nedarbo lygis pakilo nuo 8,2% iki 8,3%.

„Sunku vertinti darbo rinkos rodiklius. Jie nėra tokie prasti, kad FED (JAV centrinis bankas) skubiai imtųsi veikti. Kita vertus, statistika nėra ir gera, o tai reiškia, kad FED vis dėlto turėtų kažką daryti“, - komentuoja Markas Luschini, „Janney Montgomery Scott LLC“ vyriausiasis investavimo strategas. Bendrovė valdo investicijų už maždaug 54 mlrd. USD.

Nepaisant to, kad darbo vietų sukurta daugiau nei prognozuota, analitikai mano, kad darbo rinkos padėtis gali stabdyti vartojimą, sudarantį didžiąją ekonomikos dalį. Esą tai, kad tokios bendrovės kaip finansų milžinė „Morgan Stanley“ ar ITT korporacija „Cisco Systems Inc.“ atleidžia darbuotojus rodo, jog nedarbo lygis ir toliau išliks aukštas. Tai būtų viena iš priežasčių FED skatinti ekonomiką.

„Tokiems žmonėms kaip man, kurie pakančiai žvelgė į vidaus ekononomiką, dabartiniai darbo rinkos rodikliai leidžia ir toliau žvelgti pakančiai. Tuo jie man ir patinka. Tačiau vien jų nepakanka, kad FED imtųsi veikti“, - komentuoja Michaelis Shaoulis, „Marketfield Asset Management“ valdybos pirmininkas. Įmonė valdo investicijų už maždaug 2,7 mlrd. USD.

Anksčiau šią savaitę Amerikos biržų indeksai nėrė žemyn, nes FED valdybos pirmininkas Benas S. Bernanke ir Mario Draghi, Europos centrinio banko vadovas, neužtikrino investuotojų, kad bus taikomos ekonomikos skatinimo

priemonės. Aptakiai apie tokią galimybę kalbėjo ir Kinijos centrinio banko vadovas.

Nuo balandžio 2 d., kai S&P 500 indeksas buvo pakilęs į kone 4 metų aukštumas, iki dabar indeksas neteko 9,9% vertės. Investuotojai nerimauja ir dėl Europos skolų krizės, ir dėl lėtėjančio pasaulinio ūkio augimo.

Nevienodai makroekonomikos duomenis interpretuojančius investuotojus gerokai dažniau, nei tikėtasi džiugino Amerikos bendrovės. Iš visų S&P 500 sąrašo įmonių, jau paskelbusių II ketv. rezultatus, 73% bendrovių rezultatai pranoko lūkesčius. Jų akcijų įsigijusieji džiaugėsi gražiu prieaugiu.

Pavyzdžiui, didžiausios Amerikos gyvybės draudimo bendrovės „MetLife“ akcijos brango 9%, iki 33,19 USD.

Antros pagal dydį gyvybės draudimo bendrovės „Prudential Financial Inc.“ akcijų kaina kilo 8,2%, iki 52,03 USD.

Savaitės rekordininke S&P 500 indekse tapo „Frontier Communications Corp.“, fiziniams ir juridiniams asmenims tiekianti balso telefonijos ir plačiajuosčio interneto prieigos paslaugas. Šios įmonės akcijos brango 18%, iki 4,40 USD. Jos II ketv. pelnas, tekęs vienai akcijai, analitikų prognozes perkopė 70%.