Indeksai
S&P Asia 50-2,61%3.723,44
OMXV0.00%498.398
EURO STOXX 50-2,22%3.365,20
S&P 500-0,39%2.068,76
Valiutos
EUR-USD-0,02%1,1054
EUR-GBP-0,03%0,7083
EUR-CHF-0,02%1,0419
EUR-JPY-0,02%135,4900
USD-PLN+0,04%3,8031
Žaliavos
Oil (Brent)(USD/bbl.)-6,27%56,54
Gold(USD/t oz.)-0,38%1.168,80
Copper(USd/lb.)+0,00%253,80
Wheat(USd/bu.)+0,85%595,50
Palūkanos
Euribor 1+1,52%0,067
Euribor 30,00%0,015
Euribor 6+2,08%0,049
Fondai

Premjeras su liberalcentristų lyderiu susitinka pas prezidentę

3 Komentarai
Jūs skaitote komentarų skiltį. Komentarus rašo „Verslo žinių“ portalo skaitytojai. Redakcija neatsako už komentarų turinį, jų netikrina ir neredaguoja. Daugiau nei 10-čiai skaitytojų pareiškus, kad paskelbtas komentaras yra įžeidžiančio pobūdžio, sistema jį pašalina automatiškai.
nevirinu liberalo capliko, abonento, bogusio, babrausko... nevirino ir viskas Atsakymas į komentarą atsakyti
~vasia 82.135.139.28
2012.03.19 14:55
Po vidaus reikalų ministro R.Palaičio sprendimo atleisti iš pareigų FNTT vadovus prabėgo jau mėnuo, tačiau galutinis taškas šioje istorijoje dar anaiptol nepadėtas. Po to, kai V.Gailius ir jo pavaduotojas kreipėsi į teismą, laukti to galutinio taško, turint galvoje Lietuvos teismų užimtumą, gali tekti dar gana ilgai.

Be to, niekam tas galutinis taškas tada nebus įdomus – juk šimtus tūkstančių siekiančias kompensacijos už priverstines pravaikštas, jei tokios būtų priteistos, bus sumokėtos iš valstybės biudžeto, o didžioji dalis Lietuvos visuomenės, kaip žinia, į valstybės biudžetą vis dar žiūri kaip į sovietinio kolūkio bulvių lauką.

Tad nelaukiant, kol tame bulvių lauke kas nors naktį nukas vieną kitą vagą, galima pabandyti suskaičiuoti viščiukus, kurie išsirito iš visos šios istorijos.

Apie pirmalaikių rinkimų galimybę, galimą interpeliaciją R.Palaičiui Seime, mažumos koaliciją ir kitas “trintis” bei “pasistumdymus” nekalbėkime. Tai – šalutiniai šios istorijos rezultatai, kurie yra nereikšmingi, nes iš esmės nieko nekeičia.

Svarbiausias ir reikšmingiausias pastarojo mėnesio rezultatas – tai sutrikdyta FNTT veikla. Prisimenant, jog ši institucija pastaruoju metu veikė gana aktyviai, galima neabejoti, jog ne vienas ir ne du asmenys, matydami tokį rezultatą, šiandien ploja katučių. Ar plojimai buvo iš anksto užsakyti, galime tik spėlioti.

Kitas, ne mažiau svarbus FNTT vadovų atleidimo istorijos rezultatas yra lemiamo Valstybės saugumo departamento vaidmens formuojant Lietuvos valstybės politiką patvirtinimas. Akivaizdu, kad nepaisant vyriausybių, premjerų, prezidentų, paties VSD vadovų kaitos, nepaisant buvusių parlamentinių tyrimų, VSD išsaugojo savo vadovaujantį vaidmenį Lietuvos valstybėje. Panašiai kaip Komunistų partija iki Kovo 11-osios. Kaip pasakys, taip ir bus.

FNTT vadovų atleidimas atskleidė (o gal reikėtų sakyti – patvirtino) ir kitą nelabai malonią tiesą: visišką Generalinės prokuratūros (o gal reikėtų sakyti – jos vadovo A.Valio) neįgalumą ir jos priklausomybę nuo politikų (o gal reikėtų sakyti – prezidentės).

Nusikalstamas delsimas tirti informacijos apie būsimą “Snoro” nacionalizavimą nutekinimą, savo tiesioginių funkcijų perdavimas VSD, lyg beraščio surašyti kliedesiai, kad nutekėjusi informacija nebuvo nusikaltimas ir tik pagal D.Grybauskaitės komandą pradėtas ikiteisminis tyrimas – vien šių faktų pakaktų, kad Seime pirmiausia būtų svarstomas nepasitikėjimas ne R.Palaičiu, o generalinių prokuroru A.Valiu. Bet tikriausiai nebus, nes bestuburiai šiandieninėje Lietuvoje, atrodo, yra labiausiai vertinama rūšis.

Kita vertus, bestuburiams įvertinti reikia tinkamos aplinkos. Ir šioje vietoje dera paminėti Lietuvos prezidentę, kuri FNTT vadovų atleidimo istorijoje parodė iki šiol nematytą veidą. Jau žinojome, kad prezidentė yra gana kategoriška, ryžtinga ir reikli kitiems, tačiau nauja buvo tai, kad D.Grybauskaitė nenori prisiimti atsakomybės ir yra linkusi sprendimus daryti kitų rankomis. Ne nauja Lietuvai, bet šiek tiek netikėta kalbant apie prezidentę buvo sužinoti, kad “telefoninė” teisė išlieka viena pagrindinių Lietuvos valdymo formų.

Blogiausia, kad tai tikriausiai dar ne visi FNTT istorijos “viščiukai”. Ir nors nesinori laukti kol išsiperės likusieji, tikriausiai dar sulauksime. Atsakymas į komentarą atsakyti
~Artūras Račas rašo 84.46.243.37
2012.03.19 15:35
tikėsimės, įpykkdytas Kubilius, atlaikys apsidirbusio grybuko spaudimą Atsakymas į komentarą atsakyti
~abejonė 78.63.83.25
2012.03.19 15:57
Komentuok
Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia...
1) raginti prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką; 2) skatinti kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę; 3) kurstyti karą ar neapykantą, tyčiotis, niekinti, kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu; 4) platinti, propaguoti ar reklamuoti pornografiją, taip pat propaguoti ir (ar) reklamuoti seksualines paslaugas, lytinius iškrypimus; 5) propaguoti ir (ar) reklamuoti žalingus įpročius ir narkotines ar psichotropines medžiagas. Draudžiama platinti dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą. Draudžiama skleisti informaciją, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui.
Pagrindinės naujienos
Temos įžvalgos »
„Verslo žinios“Redakcijos nuomonė„Verslo žinios“

Klysta valdininkai, mokame mes2

Ramūnas VilpišauskasTarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius

Kainų kėlimo įstatymas

Žilvinas ŠilėnasLLRI prezidentas

Informuoti – apginkluoti mokesčių mokėtojus1