Ispanija peržengė pavojingą skolinimosi kainos ribą

2012.06.14, 13:42Atnaujinta16:22
Persiųsk 0 Komentuok

Nerimą euro zonai ir visam pasauliui keliančios regiono pietinės valstybės Ispanija ir Italija ketvirtadienį buvo priverstos investuotojams mokėti didesnes nei iki šiol palūkanas. Ispanija peržengė ribą, kuriai esant kitos valstybės kreipėsi pagalbos. (atnaujinta pirma, naujos 4 ir 5 pastraipos)

Ispanijos 10 m. trukmės obligacijų palūkanos pirmą kartą euro zonos istorijoje antrinėje rinkoje ketvirtadienį peržengė 7% ribą. Šis lygis – riba, virš kurios šaliai skolintis tampa nebepakeliamai sunku, rašo naujienų agentūra „Reuters“.

10 m. trukmės obligacijų palūkanos pakilo 23,4 bazinio punkto, iki 7,01%. Tai nutiko po žinios, kad „Moody‘s“ dviem laipteliais sumažino Ispanijos kredito reitingą. Dabar jis – tik laipteliu aukštesnis nei neinvesticinis.

Italija aukcione 3 metams ketvirtadienį pasiskolino 3 mlrd. EUR už 5,30% metines palūkanas – 1,4 procentinio punkto daugiau nei analogiškame aukcione prieš mėnesį. Tiesa, pasiskolinta tiek, kiek ir buvo užsibrėžta, o paklausa 1,6 k. viršijo pasiūlą (beveik atitinka gegužės mėn. aukciono duomenis), rašo „Reuters“.

Iš viso šalis pasiskolino 4,5 mlrd. EUR, nes taip pat platintos 2019 ir 2020 m. išperkamos obligacijos (palūkanų palyginimo nėra).

 

.