Verslas sulaukė finansinio paskatinimo investuoti

2012.05.21, 07:11
Persiųsk 17 Komentarai (17)

Šią savaitę startuoja nauja paramos priemonė, kuria pasinaudojusios įmonės galės kompensuoti pusę banko paskolos ar lizingo palūkanų. Verslininkai tai vadina geriausia šiemet išgirsta naujiena.

Nuotrauka: Juditos Grigelytės Nuotrauka: Juditos Grigelytės

„Norint augti, konkuruoti ir plėsti rinkas, būtina investuoti į  technologijas, įrangą, mokslą. Nuosavas kapitalas paprastai verslui per didelė prabanga, todėl dažniausiai perkama skolintomis lėšomis. Ir jei dalis palūkanų bus kompensuojama, galėčiau prognozuoti, kad tai paspartins įmonių investicijas“, – svarsto Kazimieras Kaminskas, durpių pramonės UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“ generalinis direktorius.

Anot jo, nauja paramos priemonė, šiemet pirmoji teigiama žinia verslui, ypač išteklių pramonės atstovams, kuriems nuo 2012 metų pradžios buvo padidintas išteklių mokestis.

Inga Miliauskienė, Ūkio ministerijos Finansinių priemonių skyriaus vedėja, aiškina, kad galimybe pasinaudoti daliniu palūkanų kompensavimu galės smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, kurios nuo 2012 m. kovo 1 dienos iki 2013 m. kovo pasirašė ar pasirašys finansavimo sutartis su bankais ar lizingo bendrovėmis.

50% palūkanų bus kompensuojama, jei įmonė perka gamybos įrangą ir įrenginius, technologines linijas, miškų ūkio, statybos bei  kitą specialiąją techniką, transporto priemones, išskyrus lengvuosius automobilius bei transporto priemones, kai į jas investuoja įmonės, veikiančios transporto sektoriuje.