Arabų protestai nukrypo ir į Vokietiją

2012.09.14, 17:03
Persiųsk 1 Komentarai (1)

Arabų pasipiktinimas dėl mėgėjiško filmo, pasklidusio iš JAV, kuriame pašiepiamas pranašas Mahomedas, plinta ir pasiekė Vokietijos ambasadą Sudano sostinėje Chartume. Diplomatinę atstovybę apsupo demonstrantai, pasirengę panaudoti jėgą, praneša Vokietijos užsienio reikalų ministerija.

Teigiama, kad ambasados personalas šiuo metu saugus.

Guido Westerwelle, Vokietijos užsienio reikalų ministras, pareiškė, kad filmas yra "neapsakomai blogas", bet neturėtų būti naudojamas smurtui pateisinti, skelbia "Reuters". Jis paragino valstybes, kuriose plinta protestai, stiprinti diplomatinių misijų saugumo priemones.

Sudano užsienio reikalų ministerija anksčiau oficialiu pareiškimu sukritikavo Vokietijos vyriausybę, esą leidžiančią įžeidinėti islamą.

Protestuotojai susirinkę ir prie Jungtinės Karalystės (JK) ambasados Chartume, patvirtino JK vyriausybė.
Neramumus ir demonstracijas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje paskatino Jungtinėse Valstijose sukurtas menkos meninės vertės filmas, kuriame pašiepiamas islamas.

Per antradienį Libijoje, Bengazio mieste, įvykdytą JAV konsulato ataką žuvo JAV ambasadorius ir trys personalo darbuotojai. Teigiama, kad užpuolimą paskatino šis filmas. Antradienį buvo minimos 2001 m. rugsėjo 11-osios teroro išpuolio JAV metinės.

Penktadienį demonstrantų susirėmimai su policija vyko ir šalia JAV ambasados Kaire, Egipte. Islamistams atstovaujantis Mohamedas Mursi, pirmasis per laisvus rinkimus išrinktas Egipto prezidentas, pasmerkė islamą niekinantį filmą.

"Tai, kas nutiko prieš kelias dienas, buvo pragaištingas mėginimas įžeisti pranašą Mahometą. Mes su tuo nesitaikstome, ir Egiptas stoja prieš tai. Neleisime, kad vyktų tokie dalykai", – teigė p. Mursi. Tačiau, anot jo, negali būti pateisintas "nekaltų žmonių žudymas ar ambasadų atakos".

"Privalome apsaugoti diplomatus ir turistus, kurie atvyko aplankyti mūsų šalies. Žudyti žmones draudžia mūsų religija", – lankydamasis Italijoje kalbėjo Egipto prezidentas.

Per neramumus Jemene, kilusius dėl to paties filmo, jau žuvo vienas žmogus, keliolika sužeisti. Protestuojama Malaizijoje, Bangladeše bei Irake. Nigerijoje imtasi ypatingų saugumo priemonių, užsienio šalių atstovybes saugo papildomos policijos ir saugumo pajėgos.