"Saab" nupirko kinai su japonais

2012.06.13, 17:44
Persiųsk 8 Komentarai (8)

Bankrutuojanti Švedijos automobilių gamintoja „Saab Automobile“ pagaliau rado pirkėją. Kinijos ir Japonijos investuotojų valdoma kompanija perima žlungančią bendrovę  ir žada paversti ją elektromobilių gamintoja.

Pirmasis modelis, kuris pagal planą turėtų būti kuriamas „Saab 9-3“ pagrindu, pardavimo salonuose turėtų pasirodyti jau 2014 m., bendrame pranešime teigia „Saab“ bankroto administratorius ir naujoji kompanijos savininkė „National Electric Vehicle Sweden“ (NEVS).

51% NEVS akcijų valdo Honkongo atsinaujinančios energetikos kompanija „National Modern Energy Holdings Ltd“, o likusius 49 – Japonijos investicijų bendrovė „Sun Investment LLC“, besispecializuojanti aukštųjų technologijų ir aplinkosaugos sektoriuose, rašo naujienų agentūra „Reuters“.

NEVS valdybos pirmininkas yra Karlas-Erlingas Trogenas, buvęs „Volvo Trucks“ vadovas.

Sandorio suma neatskleidžiama, tačiau galima spėti, kad pasiūlymas buvo patrauklesnis nei 567 mln. USD, kuriuos birželio 8 d. pasiūlė Kinijos automobilių kompanija „Zhejiang Youngman Lotus Automobile“. Ši dėl „Saab“ įsigijimo su visomis suinteresuotomis pusėmis derasi nuo praėjusių metų vasario.

„Saab“ nebegamina automobilių nuo praėjusių metų vidurio. Pirmą kartą produkcijos linijos sustabdytos 2011 m. kovą, teigia „Bloomberg“. Vėliau būta bandymų atnaujinti gamybą. Tačiau atgaivinti bendrovės taip ir nepavyko. 2011 m. gruodį įmonė kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.