Premjeras: Lenkija parodė, kad ES rinka Astravui gali būti uždaryta

Publikuota: 2017-03-20
Premjeras Saulius Skvernelis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Premjeras Saulius Skvernelis. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad Lenkijos sprendimas neįsileisti Astravo AE gaminamos elektros ir ardyti šią elektrą perduoti galinčią liniją yra aiškus signalas Baltarusijai, kad ES rinka „gali būti ir tikrai bus uždaryta nesaugiai gaminamai elektros energijai“.

„Lenkijos sprendimas yra svarbus signalas anai pusei, Baltarusijos pusei, kad Europos Sąjungos rinka gali būti uždaryta ir tikrai bus uždaryta nesaugiai gaminamai elektros energijai“, – pirmadienį teigė premjeras.

Kaip rašė VŽ, Lenkijos vyriausybės atstovai penktadienį pareiškė, kad Lenkija iš Baltarusijoje statomos Astravo atominės jėgainės elektros nepirks. Piotras Naimskis, Lenkijos vyriausybės įgaliotinis strateginiams energetikos projektams, taip pat teigė, kad bus išmontuojama aukštos įtampos elektros linija tarp Balstogės ir Rošo miesto Baltarusijoje. Linija yra nenaudojama ilgą laiką, tačiau ja Astravo AE pagaminta elektra galėtų pasiekti Lenkijos rinką.

Tai yra pirmas aiškus pareiškimas iš Varšuvos apie galimybę prikti Astravo AE pagamintą elektrą po dvejų šalių atstovų susitikimo praėjusiais metais. Po jo buvo pasirodžiusios spekuliacijos, kad Lenkija Baltarusijos atžvilgiu galėtų būti nusiteikusi teigiamai. Elektros linijos išmontavimas taip pat yra kardinalus Varšuvos nuomonės pasikeitimas – anksčiau buvo svarstyta šią elektros liniją vystyti iš 220 kV iki 400 kV. Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatorius „Polskie Sieci Elektroenergetyczne“ (PSE) netgi buvo atlikęs techninių galimybių studiją, kurios pagrindu buvo rekomenduojama elektros linijos plėtra.

Tam, kad būtų pasiektas visiškas Baltijos regiono šalių embargas Baltarusiškai elektrai, trūksta Latvijos pritarimo. Ši, priešingai nei Lietuva, Lenkija ir Estija, prieš elektros importą nepasisako, o imasi atsargesnės pozicijos – ragina Baltarusiją užtikrinti elektrinės saugą.

„Mes toliau telkiame bendrą ES ir ypač mums kaimyninių Europos valstybių frontą, siekdami užkirsti kelią tokios elektros patekimui į europietišką rinką“, – pirmadienį teigė p. Skvernelis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau