Švediškos elektros bus galima pirkti daugiau

Publikuota: 2017-04-18
Naglio Navako (VŽ) nuotr.
Naglio Navako (VŽ) nuotr.

Nuo liepos 1 d. Lietuvos elektros rinkos dalyviai, esant palankioms aplinkybėms, galės pirkti daugiau elektros iš Švedijos. Tokią galimybę jiems sudaro Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos perdavimo sistemos operatoriai, susitarę dėl virtualios prekybos zonos tarp Lenkijos, Lietuvos ir Švedijos ketvirtosios prekybos zonų.

Ši virtuali prekybos zona užtikrina, kad, net ir esant ribotoms elektros tiekimo su Lenkija galimybėms, tranzitu per Lenkiją būtų galima importuoti elektrą iš Švedijos, naudojantis Lenkijos ir Švedijos jungtimi „SwePol“ ir Lietuvos ir Lenkijos jungtimi „LitPol Link“.

„Dėl Lenkijos rinkos ypatumų ir perdavimo tinklo techninių galimybių bent jau iki 2021 metų „LitPol Link“ prieinamumas rinkai bus nuolat mažesnis nei jungties techninis pralaidumas. Virtuali prekybos zona leis geriau išnaudoti abi Lenkijos tarptautines jungtis ir užtikrins efektyvesnius elektros energijos mainus tarp Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos“, - Elektros rinkos plėtros komiteto dalyviams sakė Daivis Virbickas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius.

Šiuo metu elektros prekyba su Švedija vyksta per 700 MW galios jungtį „NordBalt“. Nuo liepos 1 d. tomis valandomis, kai Lietuvos ir Švedijos jungtis bus išnaudojama visa galia, papildomai prekyba tarp Lietuvos ir Švedijos ketvirtosios prekybos zonų galės vykti per „SwePol“ ir „LitPol Link“ jungtis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau