Indeksai
S&P Asia 50-0,51%3.823,27
OMXV-0.04%498.398
EURO STOXX 50-0,62%3.441,76
S&P 500-0,03%2.076,78
Valiutos
EUR-USD+0,27%1,1114
EUR-GBP+0,51%0,7138
EUR-CHF-0,16%1,0443
EUR-JPY+0,02%136,4300
USD-PLN-0,31%3,7699
Žaliavos
Oil (Brent)(USD/bbl.)-2,82%60,32
Gold(USD/t oz.)+0,37%1.167,80
Copper(USd/lb.)-0,53%261,70
Wheat(USd/bu.)+0,34%590,50
Palūkanos
Euribor 1+1,52%0,067
Euribor 30,00%0,015
Euribor 6+2,08%0,049
Fondai

Įžvalga
Vadyba

Pripažinimas vadovams yra svarbu

2012.06.07
Persiųsk

Komandai tenka ne antraeilis vaidmuo, nes be jos vadovas būtų kaip generolas be armijos, kaip laivo kapitonas be įgulos.

"Verslo žinios"   „Verslo žinios“ Verslo dienraštis

Metų CEO rinkimai įgauna pagreitį – komisija jau paskelbė savo verdiktą ir išrinko 16 finalininkų. Netrukus ir „verslozinios.lt“ lankytojai tars savo galutinį žodį, rinkdami Metų vadovą. Vis dėlto Metų CEO rinks autoritetinga komisija. O jos laukia nelengva misija – iš geriausių išrinkti patį geriausiąjį.

VŽ pakalbino visus finalininkus ir, apibendrindamos atsakymus, gali daryti išvadą, kad stambių įmonių vadovai kiekvienas turi savitą vadovavimo stilių. Vieni neslepia, kad yra griežti, netoleruoja pavaldinių klausimų – o ką dabar darysime? – bet laukia, kad anieji pasiūlytų problemų sprendimo būdą. Geriausiai – ne vieną. Kiti laikosi pozicijos netrukdyti žmonėms dirbti ir įsikiša tik tuomet, kai darbuotojai patys vieni nesusitvarko.

Vis dėlto daugelis vadovų pirmenybę atiduoda universaliam vadovavimo stiliui, kuris keičiasi nuo susidariusių aplinkybių: kartais užtenka įkvėpti žmones ir, suderinus bendrą kryptį, kiekvienam dirbti savo darbą. O kitą kartą, žiūrėk, tenka ir nurodyti, ir balsą pakelti ar net pačiam priimti autoritarinį sprendimą. Tokia jau vadovo duona – gal ir skalsi, bet ne visada balta.

Visi Metų CEO finalininkai kone vienu balsu tvirtina, vadovo svarba įmonės sėkmei ypač didelė. Tačiau komandai irgi tenka ne antraeilis vaidmuo, nes be jos vadovas būtų kaip generolas be armijos, kaip laivo kapitonas be įgulos. Ir nors net keletas vadovų, tiesa, paprašę neprirašyti to ties jų pavarde, kaip savo mėgstamą posakį nurodė liaudies išmintį „Geriau jau liūtas tegu vadovauja avinų bandai, nei avinas – liūtų kaimenei“, tačiau nestokojo ir savikritikos.

„Žuvis pūva nuo galvos“, – mėgsta pabrėžti vienas generalinis direktorius vadovų komandai, kai nepasiekiami planuoti rezultatai. „Jei viešnamis dirba nepelningai, lovų perstatymas jo neišgelbės”, – juokdamasis savo mėgstamą posakį nurodo kitas vadovas. O štai dar vieno direktoriaus posakis tarpdury sustabdytam darbuotojui: „Ar jautiesi viską padaręs bendrovės labui, kad jau susiruošei namo?”, įmonėje buvo išrinktas kaip metų sparnuotoji frazė.

Tačiau ne visada vadovams yra kada šmaikštauti, dažniausiai jiems tenka priimti sudėtingus sprendimus, spręsti problemas, dėlioti ilgalaikę įmonės strategiją. Ir bendrovės bures pakreipti taip, kad vairuojamas laivas ne tik laiku pasiektų reikiamą uostą, bet kelione liktų patenkinti ir akcininkai, ir darbuotojai. Vadovas turi nepamiršti ir to, kad jo sprendimai formuoja įmonės reputaciją, kurią sukurti trunka metų metus, o sugriauti užtenka vieno neapgalvoto žingsnio, neskaidraus poelgio ar šiurkštaus žodžio.

O bendruomenės požiūris verslui tampa vis aktualesnis ir svarbesnis. Įmonių vadovai, patekę į Metų CEO finalą, savo darbais įrodė, kad Lietuvos verslas jau yra pakankamai brandus kurti vertę ne tik akcininkams, bet ir darbuotojams bei visuomenei.

Tokie dalykai kaip Metų CEO rinkimai svarbūs ir patiems vadovams, nors pernykštė „Verslo žinių“, rengiančių šį konkursą, patirtis parodė, kad tie žmonės, kurie buvo nominuoti, patys nesiveržė būti įvertinti – juos pasiūlė kiti. Tačiau kiekvienam žmogui pripažinimas yra svarbus, o žinojimas, kad jo darbo nuopelnai yra matomi, skatina daryti dar daugiau.

Kas taps šių metų CEO, sužinosime jau visai netrukus – birželio 19 dieną.

Pasidalink:
Visas tinklalapyje vz.lt skelbiamas turinys yra UAB "Verslo žinios" nuosavybė, jei nenurodyta kitaip. Atgaminti, viešai skelbti šį turinį be bendrovės raštiško sutikimo draudžiama. Cituojant būtina nuoroda į šaltinį. Cituojamo teksto apimtis negali viršyti 500 (penkių šimtų) spaudos ženklų. Plačiau: http://vz.lt/static/citavimas
Komentuok
Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia...
1) raginti prievarta keisti Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką; 2) skatinti kėsintis į Lietuvos Respublikos suverenitetą, jos teritorijos vientisumą, politinę nepriklausomybę; 3) kurstyti karą ar neapykantą, tyčiotis, niekinti, kurstyti diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar religijos pagrindu; 4) platinti, propaguoti ar reklamuoti pornografiją, taip pat propaguoti ir (ar) reklamuoti seksualines paslaugas, lytinius iškrypimus; 5) propaguoti ir (ar) reklamuoti žalingus įpročius ir narkotines ar psichotropines medžiagas. Draudžiama platinti dezinformaciją ir informaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą. Draudžiama skleisti informaciją, pažeidžiančią nekaltumo prezumpciją ir kliudančią teisminės valdžios nešališkumui.
Pagrindinės naujienos
Įmonių veiklos rezultatai »