Rygos IKEA techninis projektas patikėtas lietuviams

Publikuota: 2017-03-16
Rygos IKEA projekto vizualizacija.
Rygos IKEA projekto vizualizacija.

Prekybos centrą Rygoje gegužę pradedanti statyti Švedijos baldų gigantė IKEA techniniam projektui sukurti pasirinko lietuvius – projektavimo ir inžinerinio konsultavimo bendrovę „Baltic Engineers“. Tai vienintelė Lietuvos įmonė pasirinkta dirbti 60 mln. Eur vertės IKEA statybų projekte Latvijoje.

Kolbeinnas Kolbeinssonas, Rygos IKEA projekto vadovas, atsovaujantis islandų „Hof-IKEA“, tvirtina, kad „Baltic Engineers“ buvo pakviesta dirbti šiame projekte neatsitiktinai.

„Burdami Rygos IKEA prekybos centro projektavimo komandą, atsižvelgėme į teigiamą Vilniaus patirtį, nes pastarąjį projektą IKEA koncernas įvertino aukščiausiu balu. „Baltic Engineers“ darbą prisimename su didžiuliu pasitenkinimu, dėl to neabejodami pakvietėme juos padirbėti ir Rygoje, “ – sako p. Kolbeinsonas.

Pranešime spaudai pabrėžiama, kad naujajame IKEA prekybos centre „Baltic Engineers“ specialistai ketina įdiegti daug techninių bei technologinių naujovių: pastato šildymui ir vėsinimui bus naudojami aplinkos oro šilumos energija, ant pastato stogo ketinama sumontuoti saulės kolektorius šiltam vandeniui ruošti. Visos pastato sistemos bus valdomos pasitelkus skaitmeninę pastato valdymo sistemą.

Projektuojant Latvijos IKEA, buvo pasitelktas dinaminis modeliavimas – tai itin tikslus skaitmeninis metodas, skirtas iš anksto nustatyti kiekvieną dieną pastato sunaudojamai energijai per visus metus. Pastato modelis apgyvendinamas virtualioje erdvėje tikrovei identiškose meteorologinėse sąlygose. Skaitmeninio statinio elgesna ir jo sunaudojama energija nuolat fiksuojama pastate, technologijos leidžia visą procesą pagreitinti kelis kartus ir metus trunkantį procesą atlikti per savaitę.

Pasak Darius Kvedaro, „Baltic Engineers“ generalinio direktoriaus, vienas pagrindinių Rygos IKEA išskirtinumų yra tas, kad jį projektavo bendra Lietuvos, Islandijos ir Latvijos komanda, pasitelkusi BIM (Building information modelling) 3D programą, leidžiančią virtualioje erdvėje sukurti tikro pastato veiklą realiomis sąlygomis imituojantį modelį.

„Išbandę kaip pastatas veikia virtualiame gyvenime, išvengsime kartais pasitaikančių projektavimo trūkumų, kurie galėtų stabdyti statybas arba didinti eksploatacijos kaštus“, – teigia p. Kvedaras.

Šiuo tikslu atliekamas preliminarus projekto vertinimas pagal tarptautinę poveikio aplinkai vertinimo sistemą BREEAM. Pavyzdžiui, didžiulėje automobilių stovėjimo aikštelėje bus pasodinti medžiai ir krūmai, kurių laistymui ketinama naudoti nuo pastato ir teritorijos surinktą lietaus vandenį.

Patvirtintą architektūrinį projektą latviškai kaip ir lietuviškai IKEA sukūrė ta pati islandų architektų kompanija „Arkis architects“. Islandų architektai pasirinkti dėl ypatingo jų gebėjimo derinti šiuolaikines technologijas ir modernią architektūrinę raišką.

Naujasis 34.500 kv. metrų ploto IKEA prekybos centras Latvijos sostinės Stopinės rajone.

Bendras investicijų portfelis į šio prekybos centro ir infrastruktūros statybą sieks apie 80 mln. Eur.

Baigti statybas numatoma iki 2018 m. rugpjūčio. IKEA bus sukurta apie 400 darbo vietų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
10 UAB „Dominari Sofa“ 1.139,2% Panevėžio
13 UAB „LiTak-Tak“ 1.042,4% Vilniaus
16 UAB „Vėjų spektras“ 989,3% Klaipėdos
20 UAB „Vilniaus pakuotė“ 883,9% Vilniaus
25 UAB „Litenergoservis“ 788,0% Vilniaus

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau