Nustatytos 2016 m. elektros kainos privatiems vartotojams

Publikuota: 2015-11-27 Autorius: Rašyti komentarą

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) paskelbė elektros energijos kainas 2016 m. Jos bus taikomos nuo sausio 1 d.

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Penktadienį VKEKK posėdyje patvirtintos AB „Lesto“ kainos.

Nuo 2016 m. sausio 1 d. „Standartinio“ vienos laiko zonos tarifo plano, kuriuo šiuo metu atsiskaito 70% privačių „Lesto“ klientų, kaina bus 12,4 ct už kWh – tai 3,9% mažiau nei šiemet (12,9 ct/kWh).

„Lesto“ klientai, pasirinkę „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą, kitąmet mokės 0,135 Eur/kWh dienos metu darbo dienomis ir 0,097 Eur/kWh nakties metu ir savaitgaliais. Dviejų laiko zonų tarifo planai rekomenduojami tiems klientams, kurie daugiau nei 28% elektros energijos suvartoja naktimis ir savaitgaliais.

2016 m. „Elektrinių viryklių“ vienos laiko zonos tarifo plano kaina bus 0,123 Eur/kWh – 3,1% mažiau nei šiemet. Daugiau elektros energijos vartojantiems gyventojams „Lesto“ 2016 m. ir toliau siūlys tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ su pastoviąja kainos dalimi.

Dėl priimtų Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo įstatymo pataisų VKEKK gruodį planuoja koreguoti 2016 metų viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) kainą. Tokiu atveju galutinės 2016 m. elektros energijos kainos būtų perskaičiuojamos ir skelbiamos iš naujo.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau