Premjeras nori ekspertų išvados dėl Astravo AE elektros ribojimo

Publikuota: 2016-03-09 Autorius: Rašyti komentarą

Premjeras Algirdas Butkevičius pavedė per mėnesį pateikti energetikos ekspertų išvadą, ar techniškai yra įmanoma riboti elektros tiekimą iš Baltarusijos arba iš joje statomos Astravo atominės elektrinės (AE).

Algirdas Butkevičius, Lietuvos Ministras Pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Algirdas Butkevičius, Lietuvos Ministras Pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Trečiadienį išplatintame Vyriausybės pranešime spaudai teigiama, kad p. Butkevičius pavedė energetikos ministrui Rokui Masiuliui iki balandžio vidurio įvertinti tokių pasiūlymų technines įgyvendinimo galimybes. Atlikdamas šį darbą ministras privalės pasitelkti ekspertus.

„Lietuvoje vyksta diskusijos dėl netoli sienos su Lietuva Baltarusijoje statomos Astravo AE saugumo klausimo. Astravo jėgainės saugumo Lietuvai kontekste diskutuojama apie įvairius techninius sprendimus, tačiau daugiausia kalba politikai, o ne ekspertai. Diskutuojama apie įvairias technines priemones, tarp jų ir srovės keitiklio statybą prie sienos su Baltarusija. Tačiau tik šios srities specialistai gali atsakyti, kuri iš priemonių būtų veiksmingiausia“, – pranešime spaudai cituojamas premjeras.

„Todėl pavedžiau energetikos ministrui kartu su ekspertais išanalizuoti ir įvertinti technines galimybes dėl keitiklio pastatymo, taip pat įvertinti visų galimų variantų poveikį energetikos sistemai“, – pridūrė jis.

Tame pačiame pranešime cituojamas ir p. Masiulis, kuris sutinka, kad į visus su Astravo AE pagamintos elektros energijos tiekimo į Lietuvą apribojimu susijusius klausimus „turi padėti atsakyti energetikos specialistai“.

Ponas Masiulis pernai gruodį Latvijos, Estijos, Suomijos ir Lenkijos ministrus paragino riboti elektros patekimą iš šalia Lietuvos statomos Astravo AE. Estijos ir Latvijos valdžios atstovai sutinka, kad šią problemą reikia kažkokiu būdu spręsti ir ieškoti būdų, kaip galbūt riboti Astrave pagamintos elektros tiekimą į Europos Sąjungos šalis. Bet Suomija, anot Lietuvos energetikos ministro, nepalaiko šios idėjos.

Šiuo metu trys Baltijos šalys, Baltarusija ir Rusija yra sujungtos į vieningą energetikos sistemą ir sudaro vadinamąjį BRELL žiedą. Jį suardyti bus įmanoma tik po to, kai Lietuva įgyvendins sistemos sinchronizavimo su Vakarais projektą. Bet tai bus padaryta ne anksčiau kaip 2025 m.

Tuo metu Astrave statoma AE, Baltarusijos teigimu, turėtų pradėti veikti jau 2018-2019 m.

Skelbiama, kad Astravo AE projektas neatitinka visų su branduoline sauga susijusių reikalavimų. Lietuva ne kartą kritikavo Baltarusiją, kad ji neužtikrina projekto, kuris statomas vos 50 kilometrų nuo Vilniaus, saugumo. Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Puiki davana smalsiam protui!

Puiki davana smalsiam protui!

Dabar 12 mėn. - 39 Eur (vietoj 43 Eur)

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau