„Klaipėdos nafta“ imasi skirstyti SkGD stoties pajėgumus

Publikuota: 2016-10-12
AB „Klaipedos nafta“ terminalas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
AB „Klaipedos nafta“ terminalas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

AB „Klaipėdos nafta“ skelbia pajėgumų statomoje antžeminėje suskystintų gamtinių dujų stotyje skirstymo pradžią 2017-iems metams.

Suskystintų gamtinių dujų (SkGD) terminalo statytoja ir operatorė AB „Klaipėdos nafta“ Klaipėdos uoste stato antžeminę SkGD paskirstymo stotį, kuri veiklą pradės jau kitais metais. Bendrovė ruošiasi naujos infrastruktūros eksploatacijai ir naujų paslaugų teikimui jau 2017 m., todėl pradedami skirstyti SkGD paskirstymo stoties pajėgumai.

„Ruošiantis SkGD paskirstymo stoties eksploatacijos pradžiai ir planuojant jos veiklą 2017 m. svarbu kuo anksčiau pradėti pajėgumų skirstymą ir krovos grafikų sudarymą. Tokia praktika vadovavomės prieš pradėdami eksploatuoti SkGD terminalą, ji neabejotinai įgalino mus optimaliai planuoti komercinės veiklos pradžią, tad šią praktiką taikome ir plėsdami SkGD infrastruktūrą, kadangi SkGD rinka yra auganti ir dinamiška“, - komentuoja Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

SkGD paskirstymo stotį sudarys 5 talpos po 1.000 m3, paliekant galimybę išplėsti stotį iki 10-ies tokio paties tūrio talpų. Numatyti metiniai krovos pajėgumai – 250.000 kubinių metrų. Stotyje bus įrengtos dvi autodujovežių pripildymo aikštelės ir krantinė laivų bunkeravimui.

Šios infrastruktūros atsiradimo, jos naudojimo ir plėtros dėka Klaipėdos uostas turi ambiciją tapti regioniniu SkGD paskirstymo ne tik dujotekiais ir laivais-dujovežiais, bet ir autodujovežiais centru.

Paskirstymo stoties teritorijoje jau baigti grunto valymo darbai ir ruošiamasi statybos darbams. Pagamintos ir testuotos 2 kriogeninės SkGD talpyklos. 2017 m. rugpjūčio mėnesį komerciškai bus pradėtos eksploatuoti 2 talpos iš 5. 2018 m. sausio mėnesį stotis pradės veikti visu pajėgumu. Artimiausiu metu bendrovė planuoja skelbti apie bandomojo SkGD krovinio, skirto SkGD paskirstymo stoties bandymams, pirkimo procedūrą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau