Statistikai: butų nuoma brango 20,2%

Publikuota: 2016-01-14 Autorius: Rašyti komentarą

Būsto nuoma per metus pabrango 20,2%, skelbia Statistikos departamentas. Nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė tvirtina, kad šis skaičius neatitinka realybės.

Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

„Rinkoje turi įvykti rimtas sukrėtimas, kad per metus butų nuomos kainos pakistų 20%. Nežinau, kokią metodiką naudoja Statistikos departamentas, bet mes matome, kad nuomos kainos nei iš tolo tiek nedidėjo. Ryškesnis kainų augimas, siekiantis10–15%, kasmet būna vasaros pabaigoje, rugsėjį ir spalį, bet tai tik sezono įtaka“, – sako Marius Čiulada, nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ specialistas ir „Senamiesčio biuro“ vadovas.

Anot Statistikos departamento, būsto nuomos kainų padidėjimas stebimas daugumoje miestų.

„Prieš krizę kainos buvo gana aukštos, krizės metu jos ženkliai sumažėjo, o pastaruoju metu būsto nuomos kainos grįžta į prieškrizinio laikotarpio lygį ir šiek tiek didėja“, – komentuoja Nijolė Šaltenienė, Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Pasak jos, būsto nuomos iš privačių asmenų kainoms didžiausią įtaką darė būsto rinkos suaktyvėjimas, verslo liudijimų kainų padidinimas bei kainų apvalinimas perskaičiuojant iš litų į eurus.

Ponas Čiulada sutinka, kad išvardinti veiksniai turėjo įtakos nuomos kainų kilimui, bet jis buvo gerokai nuosaikesnis. „Ober-Haus“ analitikų duomenimis, butų nuomos kainos Vilniuje vidutiniškai per metus padidėjo 5,2%, kituose didžiuosiuose miestuose – apie 1–2%.

infogr.am::infogram_0_butu_nuomos_kainos_vilniuje_2015_m_gruodzio_men

Pasak p. Čiulados, reikia įvertinti, jog būsto nuomos rinka yra daugialypė. Bendram nuomos kainų lygio augimui Vilniuje įtakos turėjo tai, kad į nuomos rinką buvo paleista daug naujos statybos butų, kuriuos gyventojai aktyviai pirko prieš euro įvedimą. Besiplečiantys užsienio bendrovių paslaugų centrai ir IT įmonės pritraukė daug jaunų specialistų iš kitų miestų, kurių pajamos leidžia nuomotis geresnės kokybės ir atitinkamai brangesnius butus.

„Bet vis tiek 20% kainų šuolio nebuvo. O jei lyginsime panašius butus tame pačiame blokiniame senos statybos name, tai per metus apčiuopiamo skirtumo nebus. Gal nedidelis augimas, jei NT savininkai apvalino nuomos kainą konvertuodami litus į eurus“, – kalba p. Čiulada.

Kaip skaičiuoja

Statistikos departamento duomenimis, 20,2% jau pabrangusi dviejų kambarių butų nuoma Vilniuje siekė 270 Eur, o vieno kambario – 225,83 Eur.

Statistikos departamentas aiškina, kad būsto nuomos paslaugų – kaip ir kitų vartojimo prekių ir paslaugų kainų statistiniam tyrimui atrinktų prekių ir paslaugų – kainos stebimos 18 miestų. Kainų stebėjimui yra atrinktos 4 reprezantatyviosios paslaugos: vieno, dviejų ir trijų kambarių butų stambiaplokščiuose daugiabučiuose namuose ne centro ir ne prestižiniuose rajonuose nuoma iš privačių asmenų bei butų nuoma savivaldybių gyvenamojo fondo namuose.

Butų nuomos iš privačių asmenų kainos renkamos pagal skelbimus ir iš nekilnojamojo turto agentūrų, o butų nuomos savivaldybės gyvenamojo fondo namuose – iš savivaldybių institucijų teisės aktų (miesto valdybos arba tarybos sprendimų) dėl savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio.

Per 2015 m. (2015 m. gruodžio mėn., palyginti su 2014 m. gruodžio mėn.) butų nuoma savivaldybių gyvenamojo fondo namuose pabrango 27,3%, butų nuoma iš privačių asmenų – 19,4%.

Registruojamos ilgalaikės ir trumpalaikės (ne trumpesniam nei vieno mėnesio laikotarpiui) nuomos kainos.

infogr.am::infogram_0_butu_nuomos_kainos_didziuosiuose_miestuose_2015_m

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Alvora, UAB70.5154.027337
Kauno tiltai, AB135.3859.949776
Mitnija, UAB63.1333.677324
Axis Technologies, UAB56.7532.996156
Conresta, UAB52.1682.318364
Panevėžio keliai, AB77.4516.453532
Panevėžio statybos trestas, AB77.438659160
Okseta, UAB52.7224.880169
Šiaulių plentas, UAB49.5135.215458
Statga, UAB64.2673.971374
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
 • Duetu su „Hewlett-Packard“

  Šią savaitę „Verslo žinios“ pranešė vieną džiugiausių pastarojo meto naujienų – Kauno „Elintos“ įmonių grupei priklausan...
  Verslo žinios  
 • Darbo kodeksas – gana „raudonas“

  Naujo Darbo kodekso (DK) pamatai – darbuotojų ir darbdavių teisių balansas, todėl jo kūrėjai primygtinai pataria netrauk...
  Verslo žinios  
 • „Profesionalų“ kabinetas – politinė profanacija

  Priartėjus Seimo rinkimų finišui, vis dažniau diskutuojama apie vadinamąją profesionalų Vyriausybę ir apie tai, koks gal...
  Verslo žinios  
 • Septynios „Vinted“ pamokos

  Praėjusią savaitę pranešėme apie didelius organizacinius pokyčius, vykstančius „Vinted“, drabužių mainų ir prekybos plat...
  Mantas Mikuckas drabužių mainų ir prekybos startuolio „Vinted“ vykdomasis direktorius.
 • Investicijoms liko vos pora metų

  Valstybės institucijos pasiuntė darbdaviams grėsmingą signalą – darbo jėgos išteklių dugnas bus pasiektas jau 2019-aisia...
  Verslo žinios  
 • Sankcijų atšaukimo dar tikrai ilgai nebus

  Tie, kurie Lietuvoje ir kitose posovietinėse šalyse vis dar garbina Rusiją ir kažkodėl ilgesingai svajoja apie draugystė...
  Verslo žinios  
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
10 UAB „VJ INVESTICIJA“ 1.503% Vilniaus
17 UAB „Kauno būstai“ 1.124% Kauno
18 UAB „VILNIAUS PIRKLIAI“ 1.088% Vilniaus
26 UAB „Scandi house“ 836% Alytaus
29 UAB „ANREKA“ 799% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Puiki dovana geriausiam bosui!

Puiki dovana geriausiam bosui!

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau