Kaip Lietuvai įveikti 4.0 pramonės revoliucijos iššūkius

Publikuota: 2016-10-31 Autorius: Rašyti komentarą

Artimiausiais metais Lietuvos inžinerinės pramonės metiniai pardavimai galėtų išaugti mažiausiai dar 1,5 mlrd. Eur – iki 4,6 mlrd. Eur, įsitikinęs Gintautas Kvietkauskas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, UAB „Arginta Group“ vadovas. Tam reikia palyginti nedaug: peržiūrėti ES paramos prioritetus ir dalį jos nukreipti įmonių technologiniam atnaujinimui, sutelkčiau bendradarbiauti mokslui ir verslui, sisteminio valdžios požiūrio į ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkius.

Gintautas Kvietkauskas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA prezidentas: „Dabar Lietuvos valdininkai mato tik sumaniąją specializaciją. Bet jei su plaktukais eisime į sumaniąją specializaciją, ar ką sumanaus galėsime padaryti?“
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Gintautas Kvietkauskas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA prezidentas: „Dabar Lietuvos valdininkai mato tik sumaniąją specializaciją. Bet jei su plaktukais eisime į sumaniąją specializaciją, ar ką sumanaus galėsime padaryti?“ Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Atsirastų nemažai žmonių, kurie sakytų, kad inžinerinės pramonės Lietuvoje nebeturime. Tačiau skaičiai rodo ką kita – pernai šių įmonių apyvarta siekė 3,1 mlrd. Eur. Ar artimiausiais metais galime tikėtis tolesnio inžinerinės pramonės augimo? Inžiner ...

svg

Registruokitės

ir visą mėnesį skaitykite VŽ premium turinį nemokamai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Dabar DEŠIMT numerių už PENKIŲ kainą.

Dabar DEŠIMT numerių už PENKIŲ kainą.

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau