Į Kaziuko mugę – be grynųjų pinigų, užtat su banko kortele

Publikuota: 2016-03-04 Autorius: Rašyti komentarą

Penktadienį Vilniuje prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė, kurioje, organizatorių skaičiavimu, dalyvauja apie 1.500 prekybininkų. Planuojama, kad mugėje turėtų apsilankyti apie 0,5 mln. žmonių.

Kaziuko mugė Vilniuje. Vladimiro Ivanovo (VZ) nuotr.
Kaziuko mugė Vilniuje. Vladimiro Ivanovo (VZ) nuotr.

„Leidimus prekybai įsigijo 1.420 smulkiųjų verslininkų. Mugės dieną sulaukiame nemažai prekybininkų, kurie įsigyja leidimą ir pradeda prekybą. Pavyzdžiui, verbų rišėjos. Specialiai tokiems prekiautojams esame numatę atskiras prekybos vietas. Pernai mugėje dalyvavo apie 1.400 prekybininkų, šįmet laukiame bent šimtu daugiau“, – dalyvių gausą skaičiais iliustruoja Evelina Urbaitė, Kaziuko mugės atstovė.

Kainos tos pačios

Pasak atstovės, trečius metus kainos už prekybos vietas nekinta. Už 3 dienų leidimą prekiauti prekiauti 2 kv. m plote verslininkai turi sumokėti 21,27 Eur, už 6 kv. m ploto palapinę – 63,81 Eur, už 9 kv. m. ploto palapinę – 95,71 Eur, prekiaujantys iš automobilio – 127,62 Eur.

„Skatiname studentus, moksleivius, neįgaliųjų organizacijų atstovus prisijungti prie mugės. Jie prekybos vietos leidimus gali įsigyti su nuolaida. 3 dienų leidimas kainuoja 12,30 Eur“, – sako p. Urbaitė.

Mugėje be tautodailininkų, amatininkų, vietos smulkiųjų gamintojų, prekiaus ir užsienio verslininkai. Lankytojai galės rinktis iš 16 šalių atstovų į mugę atvežtų prekių.

Dauguma sertifikuotų

Mugės rengėjai stengiasi užtikrinti kuo platesnę prekybininkų įvairovę, mat pastaraisiais metais vis pasigirsdavo, kad Kaziuko mugėje vyrauja maisto produktų pardavėjai.

„Stengiamės riboti maisto produktais prekiaujančių verslininkių skaičių. Be to, kiekvienoje gatvėje bus zona, kurioje bus galima įsigyti maisto produktų. Lankytojams bus paprasčiau orientuotis“, – pasakoja p. Urbaitė.

Pasak pašnekovės, apie 70% prekiautojų prekės sertifikuotos – pažymėtos tautinio ar kulinarinio paveldo ženklu. Vis dėlto pasitaiko, kad mugės metu ant prekystalių galima pamatyti ir toli gražu ne pačios aukščiausios kokybės gaminių.

„Visi norintys prekiauti mugėje iš pradžių turi atsiųsti gaminių nuotraukas. Nors ir atidžiai atrenkame prekiautojus, tačiau vis tiek pasitaiko, kad ant prekystalių atsiranda masinės produkcijos. Mugės kontrolieriai, kurie mugės dienomis stebi dalyvius, fiksuoja pažeidimus. Būna, kad kontrolieriai įspėja prekiautoją, tačiau sugrįžę po valandos ant prekystalio vėl pamato išrikiuotus gaminius. Aišku, dalyvių daug, visus pamatyti, kontroliuoti, sudėtinga“, – šneka atstovė.

Antrus metus lankytojai už prekes mugėje galės atsiskaityti banko kortelėmis. Anot p. Urbaitės, šįmet smulkieji verslininkai jau drąsiau domisi galimybe 3 mugės dienoms išsinuomoti banko kortelių skaitytuvą.

„Miestiečiai piniginėse nešiojasi nedaug grynųjų pinigų, todėl naudojasi galimybe mokėti kortele. Tai ypač aktualu kalviams ar keramikams, kurių gaminiai yra brangesni. Kita vertus, šįmet kortelių skaitytuvus planuoja turėti ir daugiau smulkesnėmis prekėmis prekiaujantys verslininkai“, – nurodo pašnekovė.

Kaziuko mugė Vilniaus senamiestyje vyksta kovo 4 - 6 dienomis.

FOTOGALERIJA: 2016-ųjų Kaziuko mugė (32)

Sekite „Mano verslo“ naujienas, dalinkitės nuomone, užduokite klausimus „Facebook“ puslapyje „Verslo žinios. Mano verslas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą MANO VERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Veikla
26 UAB „Scandi house“ 836% Naujų pastatų statyba
31 UAB „Viskas dujoms“ 783% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
108 UAB „VA STATYBA“ 401% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
116 UAB „DRUSTA“ 375% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
119 UAB „MEGANOVA LT“ 370% Baldų, kilimų ir apšvietimo įrangos didmeninė prekyba
 • Verslininkai vėl tampa baubu

  Kol Seimo rinkimus laimėjusios partijos blaškosi, ginčijasi, derasi, kas formuos būsimą valdžią, į panašią nuomonių ir s...
  Verslo žinios  
 • Tai bus „Brexit“ ar ne?

  Kaip Meksikos peso kursas yra tikslus JAV prezidento rinkimų rezultatų pranašas (ir pastaruoju metu jis signalizuoja, ka...
  Giedrė Gečiauskienė „Danske Bank“ finansų rinkų departamento direktorė
 • Einantis visad aplenks stovintį

  Naujausia Pasaulio banko verslo sąlygų ataskaita „Doing Business 2017“ (DB) itin dramatiškų signalų Lietuvai lyg ir nepa...
  Verslo žinios  
 • Naisių vasara ir darnusis gėris

  Mane stebina kai kurių kairiųjų neabejojimas, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (VŽS) yra kairioji gėrio partij...
  Gintautas Mažeikis VDU profesorius
 • Maitinimo sektorius ir pilkosios zonos atributai

  Maitinimo sektoriaus atstovai turi nemažai priežasčių džiaugtis: po gerų 2015-ųjų, kai kavinių bei restoranų kišenes pil...
  Verslo žinios  
 • Ką investuotojams žada artėjantys JAV prezidento rinkimai

  Jau kito mėnesio pradžioje respublikonų arba demokratų kandidatas bus išrinktas naujuoju JAV prezidentu.
  Saulius Lenauskas LHV banko finansų maklerio padalinio Lietuvoje vadovo pavaduotojas

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Puiki dovana geriausiam bosui!

Puiki dovana geriausiam bosui!

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau