Erinkimai.lt – internetinio balsavimo sistema
16.08.2010, 09:25
„EVP International“ pristato pirmąją Lietuvoje internetinio balsavimo sistemą, kurioje respondento tapatybės autentifikavimą pripažins net Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Vartotojai erinkimai.lt sistemoje gali identifikuotis per bet kurio iš Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės sistemą.
Projektas orientuotas ne tik į valstybinio sektoriaus organizacijas, kurioms svarbu i scaron;siai scaron;kinti visuomenės poziciją svarbiais valstybei klausimais, bet ir į privataus sektoriaus įmones, vykdančias užsakomuosius visuomenės nuomonės tyrimus.
Kitos internetinių apklausų ir balsavimo sistemos neužtikrindavo suklastotų balsų nebuvimo - vienas vartotojas savo balsą įvairiais būdais galėdavo atiduoti keletą kartų, tuo tarpu, naudojant erinkimai.lt sistemą, scaron;i problema yra i scaron;sprendžiama.
Internetinio balsavimo sistemoje pasira scaron;yti elektroniniu būdu yra labai paprasta ir saugu, visi piliečių duomenys saugomi pagal Asmens duomenų apsaugos įstatymo reikalavimus.
Anot Naujosios sąjungos pirmininko Artūro Paulausko, kartu su scaron;iuo projektu Lietuvoje prasideda e-demokratijos era. Partijos lyderis teigia, jog tai puiki galimybė užsienyje laikinai gyvenantiems scaron;alies piliečiams i scaron;reik scaron;ti savo valią ir elektroniniu būdu pasira scaron;yti už referendumus bei kitas pilietines iniciatyvas.
Lietuvos informacinių ir ry scaron;ių technologijų (IRT) įmones vienijančios asociacijos bdquo;INFOBALT" vykdantysis direktorius Edmundas Žvirblis pažymi, jog erinkimai.lt sistema perkelia elektroninius balsavimus į kitą lygmenį. bdquo;Duomenų tikslumo ir saugumo užtikrinimas, paprastas, bet greitas ir efektyvus sistemos veikimas, juridi scaron;kai pripažįstamas asmens tapatybės identifikavimas leidžia daugybę balsavimų ar apklausų perkelti į internetinę erdvę", - teigia E. Žvirblis.
Internetinio balsavimo sistemą sukūrusi įmonė bdquo;EVP International" gyvuoja nuo 2004 m. ir užsiima įvairių internetinių projektų kūrimu. Kiti bendrovės projektai: mokejimai.lt, gsms.lt, eparasas.lt ir kt.
Visa portale verslozinios.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Draudžiama ją platinti kitose žiniasklaidos priemonėse, internetiniuose tinklalapiuose be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į verslozinios.lt kaip informacijos šaltinį