Vyriausybė - pensijų grąžinimas į prieškrizinį lygį neįmanomas

2010.12.06, 11:56Atnaujinta14:23
Persiųsk 27 Komentarai (27)

Vyriausybė po Seimo praėjusio posėdžio įsipareigojusi aptarti galimybes pensijas grąžinti į prieškrizinį lygį, pirmadienį dar kartą konstatavo, kad pinigų pensijų didinimui nėra.

"Elgtis taip, kaip siūlo opozicija, būtų tiesiog nusikalstama", – apie pensijų grąžinimo į prieškrizinį lygį galimybes sakė Andrius Kubilius, ministras pirmininkas. Pasak jo, siūlymai didinti pensijas iš Privatizavimo fondo, ar iš kokių kitų nereguliarių pajamų reiškia ne ką kitą kaip biudžeto deficito auginimą.

"Pensijos sumažintos pernai metų pabaigoje dviejų metų laikotarpiui. Taigi niekas nesikeičia, tas laikotarpis nesibaigia ir nėra jokių naujų aplinkybių, kurios mums leistų galvoti, kad galima šį laikotarpį sutrumpinti", – aiškino premjeras.

Eligijus Masiulis, susisiekimo ministras, vykstant Vyriausybės pasitarimui žurnalistus informavo, jog "Vyriausybė laikosi atsakingo požiūrio į valstybės finansų valdymą". Anot ministro, šiuo metu didinti pensijų valstybė neturi galimybių.

Kaip žinia, pensijos buvo sumažintos pernai dėl sunkios ekonominės padėties šalyje. Teoriškai, šįmet sumažinimas galėtų būti atšauktas, o praktiškai ekonominis sunkmetis dar neapleido Lietuvos.

Šią savaitę Seimas ketina balsuoti dėl pensijų grąžinimo į prieškrizinį lygį. Praėjusią savaitę ne be valdančiųjų įsikišimo Seime šis klausimas nebuvo svarstytas. Daugiausia darbo teko Seimo Etikos ir procedūrų komisijai, kuri per per praėjusį surengė bent pora posėdžių. Į etikos sargus kreipėsi ir premjeras Andrius Kubilius, kuris įžvelgė procedūrinius pažeidimus, mat siūlant didinti pensijas būtina numatyti ir tam skirtą pajamų šaltinį.

Pensijų didinimo pataisą Seime įregistravo parlamentarai Vidmantas Žiemelis ir Loreta Graužinienė. Ponas Kubilius yra minėjęs, jog parlamentarų pasiūlymai „Sodros“ deficitą padidintų 564 mln. Lt, o iš valstybės biudžeto pareikalautų 44 mln. Lt.

Jei pensijos ir kitos socialinės išmokos būtų padidintos iki 2009 m. lygio nuo Naujųjų metų, tektų didinti socialinio draudimo įmokas daugiau nei 2% arba leisti „Sodrai” daugiau skolintis, yra sakęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Jei būtų nuspręsta ne didinti įmokas, o skolintis, tokiu atveju „Sodra” turėtų pasiskolinti ne 2,5 mlrd. Lt, kaip numatyta, o 3 mlrd. Lt. Ministerija skaičiuoja, kad tai reikštų, kad gali tekti mokėti mažiausiai 30 mln. Lt palūkanų.

***
VZ.LT lankytojų apklausa gruodžio 3 d.VZ.LT lankytojų apklausa gruodžio 3 d.