Trečiokas kol kas lieka ministru, tik neaišku, ar ilgam

Publikuota: 2016-03-09 Autorius: Rašyti komentarą

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas atsisako pats atsistatydinti iš pareigų, kartodamas, kad nesutinka su jam metamais kaltinimais korupcine veikla. Bet kitą savaitę savo veiklos Vyriausybėje perspektyvas p. Trečiokas žada aptarti su jį į aplinkos ministrus delegavusia valdančiąja Tvarkos ir teisingumo partija (TTP).

Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina neturįs teisinio pagrindo teikti prezidentei Daliai Grybauskaitei siūlymą atleisti aplinkos ministrą. Kita vertus, Vyriausybės vadovas pripažįsta, kad p. Trečioko veikloje būta etinių ir moralinių pažeidimų, kurie kenkia visam kabinetui. Todėl neatmetama galimybė, kad premjeras su prezidente ketvirtadienio rytą pasikalbės ir apie p. Trečioko galimybes likti Vyriausybėje.

Aplinkos ministras pripažįsta, kad „esamomis aplinkybėmis dirbti nelengva“. Jis taip pat sutinka, kad jo veikloje „galbūt ir galima rasti tam tikrų neetiškų momentų, kurie turbūt nepadeda Vyriausybei konstruktyviai dirbti“.

Bet p. Trečiokas bent kol kas tvirtina nematąs pagrindo atsistatydinti. Savo darbo Vyriausybėje perspektyvas jis planuoja kitą savaitę aptarti su TTP vadovybe.

Pagal koalicinę sutartį aplinkos ministro portfelis priklauso būtent šiai partijai, todėl ji ir deleguoja šį Vyriausybės narį.

Ponas Butkevičius trečiadienį informavo, kad jo prašymu aplinkos ministro veiklą įvertino teisininkai. Jie savo išvadoje patvirtino teisės požiūriu p. Trečioko veikloje pažeidimų nerado. Tačiau premjeras pabrėžė matąs „etikos ir moralės problemų“, kas kenkia visos Vyriausybės darbui.

Ketvirtadienį ryte p. Butkevičius susitiks su prezidente ir aptars aplinkos ministro galimybes toliau eiti savo pareigas. Neatmetama, kad premjeras, nelaukdamas ministro savanoriško pasitraukimo, gali pats oficialiai teikti prezidentei jo atleidimą iš pareigų.

Anksčiau prezidentė ir Seimo opozicija yra paraginę premjerą „principingai įvertinti“ Aplinkos ministerijos vadovo veiklą.

Bet atsistatydinti raginamas ministras kartoja kategoriškai nesutinkąs su jam žeriamais kaltinimais dėl neskaidrios veiklos, protekcionizmo ar net korupcijos apraiškų.

Teisėsaugos institucijos, atlikusios tyrimą dėl galimo neteisėto poveikio Vyriausybei pernai rudenį priimant vieną aplinkos ministro kuruotą klausimą, nutraukė bylą, neradusios nusikaltimo sudėties. Bet vėliau paviešintos ikiteisminio tyrimo detalės iškėlė klausimų dėl p. Trečioko veiklos skaidrumo ir atitikimo politinės etikos principams.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
 • Verslininkai vėl tampa baubu

  Kol Seimo rinkimus laimėjusios partijos blaškosi, ginčijasi, derasi, kas formuos būsimą valdžią, į panašią nuomonių ir s...
  Verslo žinios  
 • Tai bus „Brexit“ ar ne?

  Kaip Meksikos peso kursas yra tikslus JAV prezidento rinkimų rezultatų pranašas (ir pastaruoju metu jis signalizuoja, ka...
  Giedrė Gečiauskienė „Danske Bank“ finansų rinkų departamento direktorė
 • Einantis visad aplenks stovintį

  Naujausia Pasaulio banko verslo sąlygų ataskaita „Doing Business 2017“ (DB) itin dramatiškų signalų Lietuvai lyg ir nepa...
  Verslo žinios  
 • Naisių vasara ir darnusis gėris

  Mane stebina kai kurių kairiųjų neabejojimas, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (VŽS) yra kairioji gėrio partij...
  Gintautas Mažeikis VDU profesorius
 • Maitinimo sektorius ir pilkosios zonos atributai

  Maitinimo sektoriaus atstovai turi nemažai priežasčių džiaugtis: po gerų 2015-ųjų, kai kavinių bei restoranų kišenes pil...
  Verslo žinios  
 • Ką investuotojams žada artėjantys JAV prezidento rinkimai

  Jau kito mėnesio pradžioje respublikonų arba demokratų kandidatas bus išrinktas naujuoju JAV prezidentu.
  Saulius Lenauskas LHV banko finansų maklerio padalinio Lietuvoje vadovo pavaduotojas

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Dabar DEŠIMT numerių už PENKIŲ kainą.

Dabar DEŠIMT numerių už PENKIŲ kainą.

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau