Japonai ieško logistikos partnerių Lietuvoje

Publikuota: 2017-03-17
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos Respublikos garbės konsulo Japonijoje vadovaujama logistikos kompanija domisi investicijomis Lietuvoje – ieško čia logistikos partnerių.

Apie tai Shigehiro Komaru, LR garbės konsulas Japonijoje, užsiminė penktadienį vykusio susitikimo su ūkio ministru Mindaugu Sinkevičiumi metu, praneša Ūkio ministerija.

Susitikime su garbės konsulo vadovaujama japonų verslininkų delegacija p. Sinkevičius pakvietė Japonijos verslininkus aktyviau investuoti mūsų šalyje. Ministro teigimu, Lietuvos geografinė padėtis ir neužšąlantis Klaipėdos uostas Japonijos pramonei gali pasitarnauti kaip vartai į Europos Sąjungos valstybes, be to, mūsų šalies specialistai yra išsilavinę profesionalai, čia išplėtota moderni infrastruktūra.

Savo ruožtu p. Komaru informavo, kad jo vadovaujama logistikos kompanija „Fukuyama Transporting“ domisi investicijomis Lietuvoje – ieško logistikos partnerių. Pasak jo, Lietuva turi puikias galimybes ateityje tapti logistikos centru tarp Rytų ir Vakarų.

Ponas Komaru pažymėjo, kad jis yra suinteresuotas kuo glaudesniais abiejų šalių santykiais, ir sakė siekiantis plėtoti atskirų Japonijos regionų bendradarbiavimą su Lietuva.

Lietuvos ir Japonijos prekybos apyvarta 2015 m. sudarė 87,2 mln. Eur: eksportas – 48,7 mln. Eur, importas – 38,5 mln. Eur. Šiuo metu didžiausi Japonijos investuotojai Lietuvoje – JTI (tabako gaminiai), „Nippon Kaiji Kyokai“ (verslo paslaugos), „Fujitsu“ (kompiuterių remontas, IT paslaugos), „Hitachi“, „Panasonic“ (pardavimas ir rinkodara), „Yazaki“ (automobilių laidai).

Lietuvos banko duomenimis, 2015 m. pabaigoje Japonijos sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje siekė 0,49 mln. Eur ir sudarė apie 0,004% visų šalies sukauptų TUI.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
3 UAB „Marci Group“ 2.800,9% Kauno
6 UAB „Ruscargo“ 1.517,5% Vilniaus
23 UAB „Translinas“ 800,4% Kauno
46 UAB „MB idėja“ 625,2% Vilniaus
60 UAB „Dotransa“ 535,1% Klaipėdos

10 didžiausių transporto bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Lietuvos geležinkeliai, AB428.9944.20910.279
DFDS Seaways, AB91.964-452758
Lietuvos paštas, AB67.7021.0565.725
Ferteksos transportas, UAB77.15610.64922
Baltic transline, UAB63.3421.937172
Hegelmann transporte, UAB58.0744.125414
Avion Express, UAB67.2681.61968
Girteka logistics, UAB395.1438.600397
Small Planet Airlines, UAB76.7574.503181
ME transportas, UAB140.9581.2221.207
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau