Lenkija jau kitąmet ketina pradėti Aismarių kanalo statybas

Publikuota: 2017-03-20
Rusijos karinis laivas Baltijsko uoste, kuriame yra dislokuotas šalies karinis laivynas. Igorio Zarembos  („RIA Novosti“ / „Scanpix“) nuotr.
Rusijos karinis laivas Baltijsko uoste, kuriame yra dislokuotas šalies karinis laivynas. Igorio Zarembos („RIA Novosti“ / „Scanpix“) nuotr.

Lenkijos planas perkasti Aismarių neriją ir kanalu sujungti Aismares su Gdansko įlanka skinasi kelią parlamente. Grzegorzas Witkowskis, šalies jūrų ekonomikos ir vidaus vandenų ministras, pristatė projektą parlamente ir sulaukė palaikymo.

Lenkijos Senato infrastruktūros ir aplinkosaugos komitetas pritarė kanalo statybas leidžiančiam įstatymui be pataisymų, skelbia Lenkijos agentūra PAP.

Pristatydamas projektą, p. Witkowskis pažymėjo, kad šis kanalas suteiks Elbingo miestui visišką priėjimą prie jūros bei sutrumpins laivų kelią iki jūros 90 kilometrų. Jis sakė, kad Elbingas šiuo metu yra vienintelis jūrų uostas pasaulyje, neturintis priėjimo prie jūros.

„Tai yra vienintelis atvejis pasaulyje, kai veikiantis uostas su Šengeno zonai pritaikytu keleivių terminalu neturi priėjimo prie jūros. Gėdinga, kad Lenkija per 27 nepriklausomybės metus nesugebėjo išspręsti šios problemos“, – kalbėjo ministras.

Planuojama, kad kanalas bus 1,3 km ilgio ir 5 metrų gylio. Statybos turėtų prasidėti 2018-aisiais ir tęstis iki 2022 m. Jos atsieis 204 mln. Eur.

nuotrauka:: 1

Trukdo Rusija

Aismares kerta Rusijos ir Lenkijos siena, o ties Kaliningrado srities pusėje esančiu 860 metrų pločio sąsiauriu, kuris jungia marias su jūra, yra Baltijsko miestas. Čia dislokuotas Rusijos Baltijos jūros karinis laivynas. Rusijos pusė, kuriai priklauso apie 56% marių ploto, reikalauja atlikti daugybę formulumų, o dažnai ir apskritai riboja laivyba šioje vietoje.

Jerzy Wilkas, projekto koordinatorius sako, kad kanalo ypatingai laukia vietiniai gyventojai, nes jis turėtų pritraukti į regioną labai reikalingų investicijų. Be to, kanalas esą turėtų pritraukti ir turistų iš Vokietijos ir Skandinavijos valstybių. Šiuo metu laivų savininkams, norintiems patekti į Aismares, reikia Rusijos vizų. Jo teigimu, Rusija taip pat blokuoja Lenkijos pasienio apsaugos laivų patekimą į Aismares.

„Absurdiška, kad Lenkija, laisva valstybė, ES ir NATO narė, turi prašyti kitos valstybės, kad ši leistų jos laisvams patekti į savo teritorinius vandenis“, – sakė p. Wilkas.

Tačiau šio kanalo statybos priešinasi aplinkosaugininkai, kurių teigimu, tai turės pavojingų pasekmių unikaliai Aismarių ekosistemai.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
3 UAB „Marci Group“ 2.800,9% Kauno
6 UAB „Ruscargo“ 1.517,5% Vilniaus
23 UAB „Translinas“ 800,4% Kauno
46 UAB „MB idėja“ 625,2% Vilniaus
60 UAB „Dotransa“ 535,1% Klaipėdos

10 didžiausių transporto bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Lietuvos geležinkeliai, AB428.9944.20910.279
DFDS Seaways, AB91.964-452758
Lietuvos paštas, AB67.7021.0565.725
Ferteksos transportas, UAB77.15610.64922
Baltic transline, UAB63.3421.937172
Hegelmann transporte, UAB58.0744.125414
Avion Express, UAB67.2681.61968
Girteka logistics, UAB395.1438.600397
Small Planet Airlines, UAB76.7574.503181
ME transportas, UAB140.9581.2221.207
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau