Lietuvos oro uostų valdybai vadovauja Tomas Krakauskas

Publikuota: 2017-04-14
Tomas Krakauskas, VĮ Lietuvos oro uostai valdybos pirmininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Tomas Krakauskas, VĮ Lietuvos oro uostai valdybos pirmininkas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

VĮ Lietuvos oro uostai valdybos pirmininku išrinko nepriklausomą jos narį Tomą Krakauską. Anksčiau Lietuvos oro uostų valdybai vadovavo susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas.

Ponas Krakauskas vadovauja „Girteka Logistics“ įmonių grupę kontroliuojančios UAB „ME Investicija“ Investicijų departamentui. Kaip nepriklausomas narys prie Lietuvos oro uostų jis prisijungė 2016 m. sausį. Iki prisijungiant prie „ME Investicijos“ p. Krakauskas iki tol 11 metų dirbo „Finastos“ grupėje ir užėmė įvairias pareigas, susijusias su finansinių investicijų valdymu. Ponas Krakauskas taip pat yra dėstytojas ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

„Nepriklausomo valdybos pirmininko išrinkimas rodo Lietuvos oro uostų siekį ir ryžtą ir toliau išlikti inovatyvia bei efektyviai valdoma valstybės įmone. Manome, kad profesionalaus nepriklausomo valdybos nario išrinkimas į pirmininko postą bendrovei padės veikti dar sėkmingiau. Tokia praktika pasiteisino ir yra plačiai paplitusi užsienio šalyse“, - pranešime spaudai cituojamas Donatas Voveris, Lietuvos oro uostų tinklo vadovas.

Pats p. Krakauskas Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus valdančiai bendrovei numato kelis pagrindinius iššūkius.

„Artimiausi metai bus didelių iššūkio periodas Lietuvos oro uostams: keleivių skaičiaus augimas dviženklis, numatyta ambicinga investicijų programa, vyksta pasiruošimas koncesijai“, - sako Lietuvos oro uostų valdybos pirmininkas.

Lietuvos oro uostų valdybai priklauso nepriklausomas valdybos narys Nerijus Pačėsa, susisiekimo ministerijos viceministras Ričardas Degutis ir dar du susisiekimo ministerijos atstovai.

Pagal 2017 m. Ūkio ministerijos parengtus ir Vyriausybės patvirtintus nutarimus, iki 2018 m. sausio 1 d. valstybės valdomų įmonių valdybas turės sudaryti ne mažiau kaip pusė nepriklausomų narių. Naujieji pakeitimai taip pat draus valstybinės įmonės valdybos arba tarybos nariu paskirti politinio pasitikėjimo valstybės tarnautoją.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
3 UAB „Marci Group“ 2.800,9% Kauno
6 UAB „Ruscargo“ 1.517,5% Vilniaus
23 UAB „Translinas“ 800,4% Kauno
46 UAB „MB idėja“ 625,2% Vilniaus
60 UAB „Dotransa“ 535,1% Klaipėdos

10 didžiausių transporto bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Lietuvos geležinkeliai, AB428.9944.20910.279
DFDS Seaways, AB91.964-452758
Lietuvos paštas, AB67.7021.0565.725
Ferteksos transportas, UAB77.15610.64922
Baltic transline, UAB63.3421.937172
Hegelmann transporte, UAB58.0744.125414
Avion Express, UAB67.2681.61968
Girteka logistics, UAB395.1438.600397
Small Planet Airlines, UAB76.7574.503181
ME transportas, UAB140.9581.2221.207
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau