Po sprendimo dėl Darbo partijos – kodekso pakeitimai

Publikuota: 2016-02-04 Autorius: Rašyti komentarą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pataisas. Jas priėmus nebebus galima reorganizuoti ar ar likviduoti juridinio asmens, kuriam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr. Dalia Grybauskaitė, Lietuvos prezidentė

Prezidentės inicijuotomis pataisomis siūloma, pradėjus ikiteisminį tyrimą prieš juridinį asmenį, suteikti teisę prokurorams kreiptis į teismą su prašymu taikyti naują procesinę prievartos priemonę – draudimą reorganizuoti ar likviduoti tokį juridinį asmenį.

„Teisinės landos, leidžiančios išsisukti nuo teisingumo, turi būti panaikintos. Tiek politinės partijos, tiek kiti juridiniai asmenys, padarę nusikalstamas veikas, privalo atsakyti ir atlyginti padarytą žalą“, – sako p. Grybauskaitė.

Šalies vadovė taip pat siūlo nustatyti galimybę baudžiamojo proceso metu juridiniam asmeniui paskirti turto administratorių ir uždrausti dalyvauti tam tikruose sandoriuose.

Darbo partija, pradėjus prieš ją byla dėl juodosios buhalterijos, prisijungė Leiboristų partiją ir pakeitė pavadinimą bei registracijos kodą. Vėliau prisijungė Krikščionių partiją ir vėl pakeitė pavadinimą bei susigrąžino senąjį vardą. Vilniaus apygardos teismas 2013 m. konstatavo, kad dėl šių reorganizacijų Darbo partijos kaip juridinio asmens negalima nuteisti juodosios buhalterijos byloje. Apeliacinis teismas šią savaitę patvirtino tokią Vilniaus apygardos teismo poziciją.

Teisėja Violeta Ražinskaitė paskelbė, kad Apeliacinis teismas nusprendė pakeisti 2013 m. liepos 12 d. paskelbtą Vilniaus apygardos teismo nuosprendį. Už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą DP įkūrėjui ir buvusiam jos vadovui Viktorui Uspaskichui Apygardos teismas buvo skyręs ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, Seimo nariui „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui – per 10.000 Eur baudą. Buvusi partijos buhalterė Marina Liutkevičienė tuomet buvo nuteista vienų metų laisvės atėmimo bausme.

Apeliacinis teismas nusprendė, kad dėl daugelio kaltinimų visi trys įtariamieji turėtų būti išteisinti, nes „nebuvo padaryta veika, kuri būtų baudžiama ypač griežtomis tarp jų ir laisvės atėmimo bausmėmis“. Be to, dalis kaltinimų buvo nutraukti dėl suėjusios senaties – mat byla prokurorų ir teismų nagrinėta bemaž dešimt metų.

Apeliacinis teismas panaikino apygardos teismo paskirtą bausmę laisvės atėmimo bausmę p. Uspaskichui ir paskyrė jam 6.900 Eur baudą. Ponui Gapšiui paskirta 3.600 Eur bauda p. Liutkevičienei – 5.700 Eur.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
225 UAB „ABB PREFABET“ 265% Vilniaus
395 UAB „Global Blue Lietuva“ 184% Vilniaus
448 UAB „Sergel“ 171% Vilniaus
639 UAB „Viena sąskaita“ 136% Kauno
684 UAB „GELVORA“ 130% Vilniaus
cv.lt
 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų