NT mokesčio permokos VMI negrąžins

Publikuota: 2016-02-17 Autorius: Rašyti komentarą

VMI negrąžins nekilnojamojo turto (NT) mokesčio permokos gyventojams už 2012-2014 m. Galimybė jos prašyti atsirado po to, kai Konstitucinis teismas išaiškinimo, jog neapmokestinamąją NT vertę reikia taikyti asmens turtui, o ne šeimos.

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

NT mokestis, kuris buvo deklaruotas ir sumokėtas už 2012–2014 metų mokestinius laikotarpius, nebus perskaičiuojamas ir grąžinamas, pažymi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Savo išaiškinime VMI rašo: „Vadovaujantis KT Nutarimo nuostatomis ir Konstitucinio Teismo įstatymo 72 straipsnio 4 dalimi, neturi būti vykdomi sprendimai, pagrįsti teisės aktais, kurie pripažinti prieštaraujančiais Konstitucijai ar įstatymams, jeigu tokie sprendimai nebuvo įvykdyti iki atitinkamo Konstitucinio Teismo nutarimo įsigaliojimo.“ VMI daro išvada, jog KT sprendimas jau įvykdytiems sprendimams negalioja.

Tačiau jeigu fizinis asmuo iki šiol nesumokėjo NT mokesčio už 2012 m.-2014 m., tuomet jis privalo taikyti 1 mln. Lt neapmokestinamąjį minimumą kiekvieno fizinio asmens turimam NT.

„Jei fiziniai asmenys iki šiol nebuvo sumokėję šio mokesčio ar jo išvis nedeklaravo, jie turės nekilnojamojo turto mokestį už anksčiau minėtą laikotarpį apskaičiuoti atsižvelgdami į tai, kad 1 mln. Lt neapmokestinamasis dydis taikomas kiekvienam fiziniam asmeniui atskirai“, – pažymi Rūta Bilkštytė, mokesčių konsultacijų UAB „Fidexperta“ vadovė.

Konstitucinis teismas pasisakė, jog neapmokestinamasis dydis turi būti taikomas kiekvienam fiziniam asmeniui atskirai, o ne visai šeimai, kaip įrašyta NT mokesčio įstatyme. Nuo 2015 m., skaičiuojant šį mokestį, taikoma 220.000 Eur neapmokestinamoji NT vertė.

VMI paaiškina, jog taikant naują tvarką NT mokestį reikia mokėti už visus 2015 m. Jeigu turtas sutuoktiniams priklauso bendrąja jungtine nuosavybe, kiekvienas iš sutuoktinių taip pat gali taikyti 220.000 Eur neapmokestinamąją vertę.

Anksčiau VMI yra išaiškinusi, jog gyventojai, kurie NT mokestį už 2015 metus jau sumokėjo senąja tvarka (kai NT vertė buvo apskaičiuojama visai šeimai), permoką gali susigrąžinti.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
225 UAB „ABB PREFABET“ 265% Vilniaus
395 UAB „Global Blue Lietuva“ 184% Vilniaus
448 UAB „Sergel“ 171% Vilniaus
639 UAB „Viena sąskaita“ 136% Kauno
684 UAB „GELVORA“ 130% Vilniaus
cv.lt
 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau