Rado daugiausiai kontrabandinių cigarečių per nepriklausomybės istoriją

Publikuota: 2016-01-25 Autorius: Rašyti komentarą

Lietuvos muitinė pernai sulaukė dvigubai didesnį kiekį kontrabandinių cigarečių nei 2014 m. Pasak pareigūnų, tai didžiausias kiekis nuo pat nepriklausomybės atkūrimo.

Algimanto Kalvaičio nuotr.
Algimanto Kalvaičio nuotr.

2015-aisias buvo sulaikyta beveik 11 mln. negalių cigarečių pakelių, kurių vertė siekia 26,5 mln. Eur. Užpernai šis kiekis buvo 5,8 mln. pakelių (13 mln. Eur).

Tokį rezultatą lėmė dar 2014-aisiais visuose pasienio su Baltarusija postuose įrengtos rentgeno kontrolės sistemos.

„Atrodė, kad tuomet kontrabandos srautai sumažėjo, tačiau muitinės analitikai stebėjo situaciją ir pastebėjo, kad keičiasi maršrutai – (baltarusiškas – VŽ)cigaretes pradėta vežti per ES valstybes. Tuomet imtasi kitokių kontrolės priemonių – pasitelktos mobiliosios grupės, kurios patikras gali vykdyti ne tik pasienio postuose, bet ir keliuose“, – VŽ aiškina Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė, Muitinės departamento atstovė spaudai.

Rentgeno kontrolės sistemos leidžia efektyviai nustatyti, ar transporto priemonėse įrengtos slėptuvės, kuriose įmanoma gabenti kontrabandą.

Tikėdamiesi, kad išvengs detalaus muitinio tikrinimo, cigarečių dėžes kontrabandos gabentojai dažniausiai slepia specialiai įrengtose slėptuvėse arba po įvairiais „priedangos“ kroviniais. Pernai stambios kontrabandinių tabako gaminių siuntos bandytos maskuoti baldų, metalinių vamzdžių, saulėgrąžų išspaudų, žuvų miltų, konditerinės glazūros kroviniais, cigaretės buvo slepiamos ir bulvių traškučių dėžėse, ir duonos kepaluose, ir ploviklių taroje, aiškinama departamento pranešime.

Kas penkta cigaretė – kontrabandinė

VŽ praėjusių metų viduryje aprašė „Nielsen“ tyrimą, kurio metu nustatyta, kad kas penta Lietuvoje surūkoma cigaretė – kontrabandinė. Tai – žemiausias lygis nuo 2010-ųjų.

Tiriant tuščius cigarečių pakelius nustatyta, kad 2015 m. II ketvirtį nelegalios cigaretės sudarė 19.7% visos tabako gaminių rinkos. Lyginant su 2014 m. antru ketvirčiu, kontrabanda sumažėjo 10 proc. punktų.

Daugiausiai nelegalių cigarečių rasta Radviliškyje ir Šiauliuose (atitinkamai 38% ir 30%). Net 71% kontrabandinių tabako gaminių į Lietuvą atekaliauja iš Baltarusijos. Mažiausiai nelegalių rūkalų aptikta Telšiuose (9%), Utenoje (8%) ir Mažeikiuose (5,5%).

Veža ir naftos produktus

Praėjusiais metais sulaikyta ne tik nelegalių tabako gaminių, įvežtų iš kitų ES šalių, bet ir naftos produktų. Muitininkai sulaikė 47 t naftos produktų, dviem vilkikais su autocisternomis įvežtų iš Latvijos ir 25 t – atgabentų iš Lenkijos. Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėti trys ikiteisminiai tyrimai įtariant, kad dyzelinis kuras deklaruotas kaip tepalinė alyva, siekiant išvengti akcizo mokesčio. Iš viso pernai Lietuvos muitinės pareigūnai, tikrindami į Lietuvą įvežto kuro gabenimą, nustatė beveik 7.000 pažeidimų ir, apskaičiavę mokėtinus mokesčius, į valstybės biudžetą surinko 336.000 Eur mokesčių.

VŽ rašė, kad 2015 m. lapkritį muitinės pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtos prekybos dyzelinu, drauge su FNTT, policija ir VMI atliko kratas trijų Lietuvos tinklų degalinėse. Patikrinus ir Kauno Domeikavos rajone veikusią degalinę, jos teritorijoje pareigūnai aptiko slaptą požeminę 50 t talpos kuro cisterną su 2 tonomis nelegalaus kuro. Talpykla sudėtinga vamzdžių sistema buvo sujungta su greta veikiančia degaline.

FOTOGALERIJA (5):

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau