Sostinėje – pedagogų mitingas

Publikuota: 2016-02-15 Autorius: Rašyti komentarą

Pirmadienį sostinės Gedimino prospektu žygiavo pedagogai. Jų teigimu, norima įspėti, kad kitą savaitę organizuojamas neterminuotas streikas yra rimtas ketinimas.

Vilniuje mokytojai į mitingą atėjo su emigracijai paruoštais lagaminais. Juliaus Kalinsko („15min.lt“ / „Scanpix“) nuotr.
Vilniuje mokytojai į mitingą atėjo su emigracijai paruoštais lagaminais. Juliaus Kalinsko („15min.lt“ / „Scanpix“) nuotr.

„Išgyventi. Negalima emigruoti!“ pavadintos akcijos metu pedagogai iš visos Lietuvos centrine Vilniaus gatve žygiavo kartu su lagaminais, simbolizuojančiais emigraciją bei mažus atlyginimus. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovai į mitingą ragino atvesti ir moksleivius.

„Vaikai neturi būti eliminuojami iš pilietinio gyvenimo. Mes dažnai nusprendžiame, kad jie per maži, galbūt – dar per kvaili suprasti suaugusiųjų problemas, tačiau gyvenimui juos kaip tik ruošiame ne tiek ugdymo procese, kiek pačiu gyvenimu“, - teigia Andrius Navickas, LŠDPS pirmininkas.

Mitingą ir vasario 22 d. prasidedantį neterminuotą streiką organizuoja šešios profesinės sąjungos: Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Padidino pirmą kartą po 6-erių metų

Nuo šių metų sausio 1 d. buvo didinami atlyginimai mažiausiai uždirbamntiems pedagogams, skelbia Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM). Tam skirta 10 mln. Eur. Tačiau procentine išraiška pokytis nesiekia 10%.

Darželių auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo pedagogams tarifinių atlygių minimalūs koeficientai padidinti 7%, maksimalūs – 2%.Jauniems mokytojams, turintiems aukštąjį išsilavinimą, bet dar neįgijusiems kvalifikacinės kategorijos, minimalūs tarifinių atlygių koeficientai padidinti vidutiniškai 5%.

Kitiems mokytojams, kuriems suteiktos kvalifikacinės kategorijos, minimalūs tarifinių atlygių koeficientai padidinti vidutiniškai 3%.

Pedagoginiams darbuotojams – specialiesiems pedagogams, psichologams, socialiniams pedagogams – minimalūs tarifinių atlygių koeficientai didėjo 2,5%.

2016 m. bazinis mokinio krepšelio dydis yra 1014 Eur – 34 Eur didesnis nei pernai. Iš viso lėšos pedagogų algoms sudaro 94% mokinio krepšelio.

ŠMM planuoja, kad iki 2021 m. pedagoginių darbuotojų atlyginimas vidutiniškai padidėtų 25%, palyginti su darbo užmokesčiu, gautu iki 2016 m. rugsėjo 1 d., o ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo užmokestis didėtų dar papildomai 45%.

Iš viso programai įgyvendinti 2016-2020 m. reikėtų 209,5 mln. Eur.

FOTOGALERIJA: Mokytojų mitingas Vilniuje (17)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Veikla
26 UAB „Scandi house“ 836% Naujų pastatų statyba
31 UAB „Viskas dujoms“ 783% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
108 UAB „VA STATYBA“ 401% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
116 UAB „DRUSTA“ 375% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
119 UAB „MEGANOVA LT“ 370% Baldų, kilimų ir apšvietimo įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai