Aiškinsis, ar Janulevičiui pateikti kaltinimai panaikinti teisėtai

Publikuota: 2016-03-04 Autorius: Rašyti komentarą

Generalinė prokuratūra imasi aiškintis, ar įtarimai Vidmantui Janulevičiui, aukštųjų technologijų UAB „BOD Group“ valdybos pirmininkui, dėl finansinių nusikaltimų panaikinti teisėtai.

Vidmantas Janulevičius, „BOD Group“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vidmantas Janulevičius, „BOD Group“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Atliekant rezonansinį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, kuriame įtarimai pareikšti vienos iš žiniasklaidos įmonių vadovui G. V. (Gedvydui Vainauskui – VŽ) bei verslininkui A. Z. (Antanui Zabuliui – VŽ), Generalinėje prokuratūroje taip pat bus įvertinta ir tai, ar ikiteisminis tyrimas, kuris buvo pradėtas įtarus sunkius su ES paramos įsisavinimu susijusius finansinius nusikaltimus, šių metų sausio 26 d. vieno įtariamojo (p. Janulevičiaus – VŽ) atžvilgiu buvo nutrauktas pagrįstai ir teisėtai“, – rašoma Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), vadovaujant Generalinei prokuratūrai, dvejus metus, iki šio pavasario, tyrė galimą sukčiavimą stambiu mastu. Šiame tyrime įtarimai buvo pateikti ir p. Janulevičiui. FNTT vadovas naujienų agentūrai BNS patvirtino, kad buvo tiriamas 13 mln. Eur ES paramos, kurios siekė „BOD Group“, įsisavinimas.

„Tyrimas buvo pradėtas dėl ES lėšų įsisavinimo – BOD grupės kelios įmonės buvo pasirašiusios sutartis gauti apie 13 mln. Eur ES paramą. Šiai paramai gauti reikėjo kofinansavimo – savų lėšų dalies. Tyrimo metu kilo įtarimas dėl kofinansavimo lėšų pagrįstumo. Dėl to buvo pradėtas tyrimas ir pareikštas pirminis įtarimas“, – BNS cituoja Kęstutį Jucevičių, FNTT vadovą.

Šiame tyrime kaltę pripažino Vladas Sakalauskas, BOD grupei priklausančios UAB „Baltic Solar Energy“ akcininkas ir vadovo pavaduotojas. Jis nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą.

Aiškinasi, ar galėjo paveikti tyrimo eigą

Generalinės prokuratūros teigimu, šiuo metu aiškinamasi, ar minėtame tyrime, stangiantis jį nutraukti, buvo daroma įtaka.

„Todėl bus vertinama, ar šis ikiteisminis tyrimas įtariamojo (p. Janulevičiaus– VŽ) atžvilgiu buvo nutrauktas dėl daryto poveikio, ar dėl to, kad iš tiesų nebuvo nustatyta nusikaltimo požymių“, – aiškina prokuratūra.

VŽ rašė, kad kyšio davimu šioje istorijoje įtariamas Gedvydas Vainauskas, „Lietuvos ryto“ įmonių grupės akcininkas ir vadovas. Jis taip pat įtariamas tarpininkavęs bandant paveikti Aplinkos ministerijos pareigūnus, kad šie padėtų veiklą pradėti „Norfos“ parduotuvei Prienuose.

Specialiųjų tyrimų tarnybą apklausė ir p. Janulevičių.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Veikla
26 UAB „Scandi house“ 836% Naujų pastatų statyba
31 UAB „Viskas dujoms“ 783% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
108 UAB „VA STATYBA“ 401% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
116 UAB „DRUSTA“ 375% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
119 UAB „MEGANOVA LT“ 370% Baldų, kilimų ir apšvietimo įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau