Vijūnėlės istorija: neteisėto poveikio Seimo komisija nerado

Publikuota: 2016-03-15 Autorius: Rašyti komentarą

Seimo valdančioji dauguma ėmėsi svarstyti parlamentinės Antikorupcijos komisijos išvadas, iš esmės išteisinančias Vyriausybę, pernai rudenį skubos tvarka priėmusią nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo, kuris, kaip įtaria opozicija, galėjo būti patvirtintas neskaidriai ir vykdant neteisėtą spaudimą ministrų kabinetui.

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius pateikė šios komisijos parengtas išvadas po kelis mėnesius vykdyto tyrimo dėl praėjusių metų rugsėjį priimto Vyriausybės nutarimo. Komisijai buvo užduoti klausimai, ar šis nutarimas galėjo turėti įtakos vadinamojoje Druskininkų savivaldybės Vijūnėlės dvaro statybų teisėtumo byloje, taip pat ar būta neteisėto spaudimo ministrų kabinetui rengiant ir priimt šį nutarimą.

Antikorupcijos komisija pripažino, kad Vyriausybės nutarimo dėl kurortinių zonų panaikinimo skubų priėmimą lėmė aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, ministerijos kanclerio Roberto Klovo ir Vyriausybės kanclerio Almino Mačiulio tarpusavyje derinti veiksmai, kuriuos inicijavo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Tačiau, pasak išvadų, nėra įrodymų, jog tie veiksmai buvo neteisėti. Be to, nėra įrodymų, kad šis nutarimas galėjo turėti lemiamos įtakos teisme priimant sprendimą dėl Vijūnėlės dvaro įteisinimo.

Esminių teisinių pažeidimų nenustatė ir prokurorai, atlikę ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėto poveikio Vyriausybei pernai rugsėjį priimant minėtąjį nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo.

Tačiau Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius bei dalis kitų komisijos narių, priklausančių opozicijai, pasiūlė situaciją įvertinti griežčiau. Jis šių pareigūnų veiksmus, darant spaudimą, laiko galimai neteisėtais ir siūlo premjerui Algirdui Butkevičiui principingai politiškai įvertinti p. Trečioką ir p. Mačiulį.

Parlamentarais balsų dauguma atmetė šis alternatyvias opozicijos nuomones ir sutarė svarstyti Antikorupcijos komisijos daugumos patvirtintų išvadų formuluotes. Opozicijos atstovai Seime nedalyvavo balsavime dėl sprendimo pradėti svarstyti komisijos išvadas. Dėl jų priėmimo Seimo posėdyje bus galutinai apsispręsta iki kovo pabaigos.

Pagarsėjęs Vyriausybės nutarimas ir jo priėmimo aplinkybės išklibino aplinkos ministro kėdę. Opozicija jau pateikė interpeliaciją p. Trečiokui, be to, jo veiksmų atitikimą etikos reikalavimams netrukus svarstys Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Beje, Antikorupcijos komisijai buvo užduoti ir klausimai, susiję su konservatorių šeimų verslu. Komisija pasiūlė teisėsaugai atlikti tyrimą. Pasak išvadų, Karalienės Mortos mokyklos vadovės Austėjos Landsbergienės sutartis dėl naujos mokyklos statybos galėjo padaryti žalos valstybei. Tačiau konservatoriai atskirojoje išvadoje rašo, kad gauti dokumentai tai paneigia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Veikla
26 UAB „Scandi house“ 836% Naujų pastatų statyba
31 UAB „Viskas dujoms“ 783% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
108 UAB „VA STATYBA“ 401% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
116 UAB „DRUSTA“ 375% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
119 UAB „MEGANOVA LT“ 370% Baldų, kilimų ir apšvietimo įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau