Rokiruotė: Šadžių paskyrus į Budbergytės vietą, ji taps finansų ministre

Publikuota: 2016-03-17 Autorius: Atnaujinta 2016-03-17 15:34 Rašyti komentarą

Rimantą Šadžių paskyrus naujuoju Lietuvos atstovu Europos Audito rūmuose (EAR) į finansų ministrus bus siūloma dabar šiuose Rūmuose dirbanti Rasa Budbergytė. Ši tvirtina „labai rimtai svarstysianti tokį pasiūlymą, jeigu jis bus oficialiai pateiktas“.

Rasa Budbergytė, Lietuvos atstovė Europos audito rūmuose. Valstybės kontrolės nuotr.
Rasa Budbergytė, Lietuvos atstovė Europos audito rūmuose. Valstybės kontrolės nuotr.

Apie tai, kad siūlys p. Budbergytę į Finansų ministerijos vadovus, jeigu p. Šadžius išvažiuos dirbti į Liuksemburge esančius EAR, ketvirtadienį pripažino premjeras Algirdas Butkevičius.

Ministras pirmininkas žurnalistams Seime patvirtino, kad, dabartinį finansų ministrą delegavus į EAR, prezidentei Daliai Grybauskaitei bus teikiamas siūlymas neseniai premjero vadovaujamos Socialdemokratų partijos nare tapusią p. Budbergytę paskirti į atsilaisvinusią ministro kėdę. „Jos kompetencija ir profesionalumas visiškai tinka užimti finansų ministro postą“, – pastebėjo p. Butkevičius.

Pagal Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Ponia Budbergytė VŽ ketvirtadienį leido suprasti, kad vargu ar atsisakytų pasiūlymo tapti finansų ministre, ypač jeigu tam pritartų ne tik socialdemokratai, bet ir valstybės vadovė. „Galiu pasakyti, kad man didelė garbė išgirsti, jog reiškiamas toks didelis premjero pasitikėjimas manimi. Tikrai labai rimtai svarstyčiau tokį pasiūlymą, jeigu jis bus pateiktas oficialiai. Bet būtina atkreipti dėmesį, kad ministrų paskyrimas yra pirmiausia prezidentės kompetencijoje“, – sakė p. Budbergytė.

Ketvirtadienį popiet Seimas balsų dauguma pritarė Vyriausybės pasiūlymui p. Šadžių deleguoti nuo Lietuvos į EAR. Pono Šadžiaus paskyrimo į EAR procedūra dar kažkurį laiką užtruks – Vyriausybė dar turės priimti formalų sprendimą deleguoti jį į Liuksemburge veikiančią Europos Sąjungos audito instituciją, vėliau savo sprendimus dar turės priimti ES ministrų taryba ir Europos Parlamentas.

Ponios Budbergytės kadencija EAR baigiasi šiemet gegužės 6 d. Pagal galiojančią tvarką, ji laikinai eis šias pareigas iki bus užbaigtos visos procedūros dėl p. Šadžiaus paskyrimo į EAR.

Tik tuomet, kai p. Šadžius pradės darbą Liuksemburge, jis turėtų būti atleistas iš finansų ministrų pareigų. Tai įvyks ne anksčiau kaip gegužės mėnesį.

Į tai atkreipė dėmesį ir p. Budbergytė, kalbėdama VŽ: „Kol kas esu EAR narė, mano kadencija baigsis gegužės 6 d. Bent iki tos dienos negali būti jokių oficialių sprendimų dėl finansų ministro pakeitimo. Tuo labiau, kad per šiuos pusantro mėnesio dar bus vykdomos visos kitos su naujojo Lietuvos atstovo paskyrimu į EAR susijusios procedūros – kai jos visos bus baigtos, tada bus galima ramiai įvykdyti ir visas kitas procedūras, įskaitant ir naujojo finansų ministro paskyrimą.“

Pagal valdančiosios koalicijos sutartį, finansų ministro portfelis Vyriausybėje priklauso socialdemokratams.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Veikla
26 UAB „Scandi house“ 836% Naujų pastatų statyba
31 UAB „Viskas dujoms“ 783% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
108 UAB „VA STATYBA“ 401% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
116 UAB „DRUSTA“ 375% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
119 UAB „MEGANOVA LT“ 370% Baldų, kilimų ir apšvietimo įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau