Prezidentė vetavo pataisas dėl gerai besimokančio studento kriterijų

Publikuota: 2016-01-08 Autorius: Rašyti komentarą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiko su Seimo priimtu įstatymu, pagal kurį kiekviena aukštoji mokykla pagal savo studijų sričių ir programų specifiką nustatytų, kas yra „gerai besimokantis studentas“, turintis teisę gauti valstybinį finansavimą savo mokslams.

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Penktadienį po p. Grybauskaitės pasitarimo su Seimo, Vyriausybės, akademinės bendruomenės ir studentų atstovais, konstitucinės teisės ekspertais paskelbta, kad prezidentė nusprendė vetuoti paskutinėmis gruodžio dienomis Seimo priimtas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, numatančias, kad pačios aukštosios mokyklos spręstų, ką laikyti gerai besimokančiu studentu.

„Prezidentė apsisprendė grąžinti Seimui pakartotinai svarstyti šias mokslo ir studijų įstatymo pataisas, nes jos neatitinka Konstitucinio Teismo (KT) suformuluotos doktrinos“, – po pasitarimo pranešė prezidentės patarėja Rūta Kačkutė.

Valstybės vadovė sutiko su teisininkų išvadomis, kad Seimo priimtos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos netinkamai vykdomas dar 2014 m. pabaigoje KT paskelbtas nutarimas, kuriuo nustatyta, kad dabar galiojanti „gerai besimokančio studento“ nustatymo tvarka nėra gera, nes nekonkreti ir nėra paremta vienodais, visiems suprantamais bei visuotinai pripažintais vertinimo kriterijais.

Vyriausybė siūlė, vykdant KT nutarimo reikalavimus, į įstatymą įrašyti, kad į valstybės finansuojamą studijų vietas galėtų pretenduoti tik akademinių skolų neturintys studentai, kurių mokslų įvertinimo vidurkis yra didesnis nei 7 balai. Tačiau šio pasiūlymo kritikai pareiškė, kad jis nespręstų problemos iš esmės, nes nustačius 7 balų ribą objektyvumo nebūtų pasiekta – skirtinguose universitetuose ir skirtingose studijų programose vertinimo reikalavimai smarkiai skiriasi.

Todėl priimdamas pataisas Seimas pritarė opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovo Gintaro Steponavičiaus pateiktam pasiūlymui, numatančiam, kad „į valstybės finansuojamą studijų vietą studentas galėtų pretenduoti aukštosios mokyklos nustatyta tvarka, kai jis mokosi „gerai“. O mokymosi „gerai“ kriterijai, anot priimtojo įstatymo, turėtų būti nustatyti savarankiškai kiekvienos aukštosios mokyklos statute pagal tos mokyklos „studijų sričių ir krypčių grupių specifiką“.

Prezidentė pasiūlė šį įstatymą laikyti nepriimtu ir organizuoti intensyvias diskusijas, ieškant teisiškai tinkamo „gerai besimokančio studento“ apibrėžimo, kuris galėtų būti patvirtintas per artimiausius kelis mėnesius.

Valstybės vadovės veto Seimas svarstys kovą prasidėsiančioje pavasario sesijoje. Atmesti veto parlamentarai gali tik jeigu už atmetimą balsuoja ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Veikla
26 UAB „Scandi house“ 836% Naujų pastatų statyba
31 UAB „Viskas dujoms“ 783% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
108 UAB „VA STATYBA“ 401% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
116 UAB „DRUSTA“ 375% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
119 UAB „MEGANOVA LT“ 370% Baldų, kilimų ir apšvietimo įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų