Pernykštis biudžeto deficitas – mažesnis, nei planuota

Publikuota: 2016-03-04 Autorius: Rašyti komentarą

2015 m. Lietuvos biudžeto faktinis deficitas tikriausiai sieks apie 0,9% bendrojo vidaus produkto (BVP). Tai keliomis dešimtosiomis procentinio punkto mažiau nei buvo suplanavusi Vyriausybė.

Rimantas Šadžius, Lietuvos finansų ministras. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Rimantas Šadžius, Lietuvos finansų ministras. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Rimantas Šadžius, finansų ministras, penktadienį VŽ informavo, kad iki kovo pabaigos Eurostatui bus pateikti tikslūs praėjusių metų biudžeto rezultatai, tarp jų – ir koks pernai buvo struktūrinis bei nominalus biudžeto deficitas. „Praėjusių metų lapkričio duomenimis, deficitas siekė apie 0,9% BVP. Panašu, kad skaičiuojant visų metų rezultatą šis skaičius nedaug tepasikeitė. Iki kovo pabaigos žinosime galutinius skaičius, bet manome, kad deficitas neturėtų viršyti 0,9% BVP“, – kalbėjo p. Šadžius.

Jis priminė, kad formuojant 2015 m. biudžetą planuotas deficitas siekė apie 1,2% BVP. „Geresnis rezultatas pasiektas dėl kur kas geresnių savivaldybių biudžetinių rezultatų ir dėl geresnio mokesčių administravimo bei surinkimo“, – pastebėjo ministras.

Šiemet biudžeto deficitas, planuojama, neturėtų viršyti 0,8% BVP, o kitąmet gali siekti tik 0,4%, nors p. Šadžius leido suprasti, kad jeigu pavyks dar labiau pagerinti mokesčių surinkimą, faktinis biudžetas pagaliau bus subalansuotas.

Apie tai, koks, preliminariais skaičiavimais, gali būti 2017 m. planuojamas biudžeto deficitas, Lietuva ketina Europos Komisiją informuoti iki balandžio pabaigos pateiktoje Stabilumo programoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Veikla
26 UAB „Scandi house“ 836% Naujų pastatų statyba
31 UAB „Viskas dujoms“ 783% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba
108 UAB „VA STATYBA“ 401% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
116 UAB „DRUSTA“ 375% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
119 UAB „MEGANOVA LT“ 370% Baldų, kilimų ir apšvietimo įrangos didmeninė prekyba
Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau