Arbitraže baigėsi Lietuvos ir „Gazprom“ bylos žodinis nagrinėjimas

Liepos 1 d. prasidėjęs vienas svarbiausių bylos etapų baigėsi, kai Paryžiuje abi pusės tarė baigiamąjį žodį, skelbia Energetikos ministerija.
Šalys jau anksčiau yra pateikusios savo pozicijas raštu. Žodinio nagrinėjimo jos galėjo išsakyti savo argumentus, taip pat buvo apklausti liudytojai ir ekspertai. Pasibaigus žodiniam nagrinėjimui, iki rugsėjo pabaigos šalys turės pateikti trumpus argumentų bei dokumentų apibendrinimus (post-hearingbrief). Tuomet arbitražo teismas pradės svarstymą, po kurio skelbs sprendimą dėl Lietuvos ieškinio.
Šio sprendimo tikimasi sulaukti kitąmet.
„Lietuva siekia, kad „Gazprom“ atlygintų žalą, kurią Lietuvos vartotojai patyrė dėl ne vienerius metus taikytos nesąžiningos dujų kainos. Manau, kad mūsų pateikti argumentai yra pakankamai stiprūs. „Gazprom“ buvo įsipareigojęs tiekti Lietuvai dujas už sąžiningą kainą, tačiau šio įsipareigojimo nesilaikė. Todėl mes visi permokėjome už dujas. Vartotojams padaryta žala turi būti atlyginta – būtent to mes ir siekiame arbitraže“, – išplatintame pranešime teigia paskutiniame arbitražo posėdyje lankęsis energetikos ministras Rokas Masiulis.
Ieškinį Stokholmo arbitražui dėl „Gazprom“ taikytos nesąžiningos gamtinių dujų kainos Lietuva pateikė 2012 m. Teigiama, kad mūsų šalis Rusijos koncernui už dujas permokėjo 1,4 mlrd. Eur.