Nauji projektai Vilniuje: konferencijų centras, viešbučiai „Marriott“ ir „Accor“

Publikuota: 2016-02-10 Autorius: Rašyti komentarą

Dešiniajame Neries krante artimiausiu metu nusimato intensyvi NT plėtra – čia šalia rekonstruojamų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų bus atidaryti keturi nauji viešbučiai.

Žalgirio stadionas ir Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. „15min“ / „Scanpix“ nuotr.
Žalgirio stadionas ir Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. „15min“ / „Scanpix“ nuotr.

Žalgirio stadiono, Sporto rū­mų ir aplinkinėse teritorijose įsikurs ne tik „Hilton“, kaip skelbta pernai, bet ir „Marriott“ bei „Accor“ viešbučiai, parodoje-kontaktų mugėje „Convene“ pranešė Vilniaus turizmo informacijos centras. Tuo metu Sporto rūmai bus paversti 16.000 kv. m konferencijų centru.

Vieną iš viešbučių statys Žalgirio stadiono teritoriją plėtojanti AB „Hanner“, pernai įsigijusi sklypus už daugiau nei 40 mln. Eur.

Arvydas Avulis, bendrovės vadovas, VŽ sako, kad šiuo metu derasi su trimis skirtingais viešbučių operatoriais. Pasirinkti operatorių numatoma dar šį mėnesį. Bendrovė stadiono sklype numato 180 kambarių viešbutį, kuris bus pastatytas 2018 m. pradžioje.

Kitą viešbutį – greta Energetikos muziejaus – statyti ruošiasi „Vičiūnų“ grupė. Pernai skelbta, kad dėl šio viešbučio valdymo susitarta su „Hilton“ tinklu.

Be šių dviejų, apylinkėje numatyti dar du viešbučių projektai, tiesa, kol kas konkrečiai vietų, statytojų ar tinklų pavadinimų turizmo informacijos centras nenurodo.

Viešbučių plėtra

Vilniaus turizmo informacijos centras taip pat nurodo, kad per artimiausius metus kitose sostinės dalyse atsiras dar du nauji viešbučiai, o kiti du planuoja plėstis. VŽ rašė, kad šiemet apie plėtrą skelbė prie stoties įsikūręs viešbutis „Panorama“.

Iš viso per kelerius metus Vilniaus apgyvendinimo sektorius turėtų padidėti įspūdingai – 1.200 kambarių. Palyginti, šiuo metu jų skaičius siekia apie 4.500.

„Accor“ grupei Lietuvoje priklauso viešbučiai „Novotel“ ir „Ibis Styles“ Vilniuje, „Ibis“ Kaune, „Mercure“ Marijampolėje ir neseniai atidarytas „Ibis Styles“ Klaipėdoje. „Marriott“ grupė viešbučių Lietuvoje neturi.

Transformuos Sporto rūmus

Sporto rūmų rekonstrukcija užsiima VĮ Turto bankas, objektą perėmęs už 5,6 mln. Eur. Šis pastatas, kaip ir Žalgirio stadiono teritorija, anksčiau priklausė žlugusio Ūkio banko grupei. 

Rekonstrukciją numatoma baigti 2018 m. Naujame konferencijų centre bus įrengta 2.500 vietų didžioji posėdžių salė, 10 multifunkcinių transformuojamų salių po 156–500 ivetų, 8 susitikimų kambariai po 15–25 vietas, kabinetai, maitinimo erdvės, parodų salės.

„Tokio tarptautinio konferencijų centro atsiradimas yra labai lauktas ir mūsų, besirūpinančių konferencinio turizmo plėtra Vilniuje, ir tarptautinės šio sektoriaus bendruomenės. Daugelio metų įdirbis jau duoda rezultatus – renginių organizatoriai žino Vilnių, mūsų miesto privalumus, vertina sostinės žavesį“, – pranešime teigia Jolanta Beniulienė, Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro direktorė.

Šiandien prasidėjusi ketvirtoji „Convene“ dvi dienas vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Joje laukiama daugiau nei 170 renginių organizavimu regione besidominčių užsienio klientų. Savo paslaugas jiems pristatys beveik 90 kompanijų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Danijos, Suomijos ir Rusijos.

FOTOGALERIJA: Žalgirio stadionas ir Sporto rūmai (15)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
10 UAB „VJ INVESTICIJA“ 1.503% Vilniaus
17 UAB „Kauno būstai“ 1.124% Kauno
18 UAB „VILNIAUS PIRKLIAI“ 1.088% Vilniaus
26 UAB „Scandi house“ 836% Alytaus
29 UAB „ANREKA“ 799% Vilniaus
 • Jūsų nuomonę formuoja ir išgalvoti autoriai

  Socialiniuose tinkluose audrą sukėlė naujienų portale „Lrytas.lt“ pastebėti išsigalvoti nuomonių autoriai. Pasirodo, žin...
  Darius Verseckas „Verslo žinių“ žurnalistas.
 • Tarp bėgių įstrigusi atmintis

  Apdrabstęs kitą nuo savęs nuimtais grumstais, švaresnis netapsi – trečiadienį premjeras Algirdas Butkevičius vėl apsimel...
  Verslo žinios  
 • Klaustukai, slypintys prioritetuose

  Verslininkai, į savo eksporto kryptis įtraukę ir Jungtines Amerikos Valstijas, turės ten dar vieną pagalbininką – Vyriau...
  Verslo žinios  
 • Vietoj imigrantų – pameistriai

  Lietuvoje pradeda rimtai trūkti darbuotojų, ypač – darbininkiškų profesijų atstovų. Tai bene geriausiai galėtų patvirtin...
  Verslo žinios  
 • Tikroji neigiamų palūkanų problema? Tai užslėptas mokestis

  Centriniai bankai nuskuto palūkanas iki pat kaulo. Prispausdino gausybę pinigų. Ten, kur tai nepadėjo, atvirai sakant, b...
  Matthew Lynn „Market Watch“ apžvalgininkas
 • Tarp maro ir choleros?

  Renkamės tarp maro ir choleros“ – taip, anot LTV „Panoramos“, sekmadienį vykusius Austrijos prezidento rinkimus apibūdin...
  Ramūnas Vilpišauskas VU TSPMI profesorius

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Fegda, UAB65.3236.599257
Alvora, UAB58.2273.762354
Kauno tiltai, AB187.36010.594743
Mitnija, UAB89.5994.492295
Panevėžio keliai, AB113.9657.401625
Panevėžio statybos trestas, AB73.2751.529152
A. Žilinskio ir ko UAB52.7673.480322
Hidrostatyba, UAB77.0916.217306
Geležinkelio tiesimo centras, UAB66.8901.965517
Irdaiva, UAB58.9351.024223
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų