„Cowi“ įgauna danų pasitikėjimą: ruošia 50 naujų darbo vietų

Publikuota: 2016-02-04 Autorius: Rašyti komentarą

Pernai rudenį pabaigusį pirmąjį paslaugų centro Lietuvoje plėtros etapą danų kapitalo inžinerinių konsultacijų bendrovė „Cowi Lietuva“ planuoja toliau plėstis ir šiemet priimti papildomai apie 50 darbuotojų.

„Cowi“ rudenį išsiplėtė ir atsinaujino biurą Vilniuje. VŽ montažas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„Cowi“ rudenį išsiplėtė ir atsinaujino biurą Vilniuje. VŽ montažas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Per pastaruosius trejus metus į Lietuvą buvo perkeltos „Cowi Lietuva“ pirminės danų bendrovės „Cowi“ grafinio dizaino funkcijos bei dalis IT, finansų bei žmogiškųjų išteklių funkcijų. Kad tilptų naujos paslaugos, „Cowi“ rudenį išsiplėtė ir atsinaujino biurą Vilniuje.

Nors iš pradžių nebuvo jaučiamas visiškas danų pasitikėjimas kai kuriais lietuvių sugebėjimais, lietuviai greitai įtikino, kad geba dirbti ne tik rutinines technines užduotis, bet imtis ir kūrybinių užduočių, VŽ pasakoja Algirdas Vaškelis, „Cowi Lietuva“ generalinis direktorius.

„Cowi“ dizaino centras Lietuvoje atsakingas už visą grafinį dizainą naudojama bendrovės viduje. IT specialistai ir finansininkai aptarnauja dalį visame pasaulyje veiklą vykdančios grupės projektų ir darbuotojų, kuria apskaitos sistemas.

Į paslaugų centrą jau investuota 1,17 mln. Eur, iš kurių 180.000 Eur – ES paramos lėšos. O šiemet, anot p. Vaškelio, ketinama tiek į paslaugų centrą, tiek į inžinerijos padalinį priimti apie 50 naujų darbuotojų.

„Mūsų bendrovė dabar yra ne visai tradicinė, nes po vienu stogu yra ir paslaugų centras, ir tiesioginė veikla – verslas. Tad yra iššūkių derinant tiek vienų, tiek kitų interesus“, - sako p. Vaškelis.

Nuo Švedijos iki Saudo Arabijos

Šiemet „Cowi Lietuva“, kurioje dirba apie 150 darbuotojų, ketina plėsti ne tik paslaugų centrą, bet ir savo pagrindinę inžinerijos projektų veiklą. „Mūsų noras – prisidėti prie grupės darbų, kad kuo toliau, tuo daugiau inžineriai dirbtų iš Lietuvos“, - teigia vadovas.

Vienas svarbesnių šiuo metu Lietuvos inžinieriai vykdomų projektų užsienyje – Švedijos miesto Geteborgo transporto infrastruktūros projekto rengimas.

Taip pat „Cowi“ grupė yra laimėjusi Saudo Arabijos miesto Mekos infrastruktūros projektą, prie kurio tikriausiai teks prisidėti ir lietuviams.

Inžinierių trūkumas

Tačiau vadovas pripažįsta, kad iššūkių kelia tai, jog Lietuvoje inžinierių nedaug, o pati specialybė yra sudėtinga ir nepatraukli.

„Projektuotojo profesija stipriai ir nepelnytai neįvertinta. Mes visada žinome, kas statė kelius, pastatus, o kas projektuotojas – dažnai lieka nežinioje, – kalba p. Vaškelis. – Nors tiek IT specialistas, tiek inžinierius dirba panašiomis taisyklemis, bet kažkodėl IT yra „labai faina“, o inžinierius lygtais ir nežinome, kas jis yra.“

Tad surasti tiek inžinierių, tiek Lietuvoje graibstomų IT specialistų bus viena didžiausių kliūčių „Cowi Lietuvos“ plėtrai ateityje. „Jei tik mums pavyks visus planus įgyvendinti draugaujant ir dirbant su vidiniais klientais, tai bus didžiausias mūsų iššūkis“, - sako vadovas.

„Cowi Lietuvos“ vadovas viliasi, kad pritrauktus ir apmokytus paslaugų centro darbutojus padės išlaikyti tai, kad bendrovėje jiems patikimos ne nuobodžios, o kūrybiškumo reikalaujančios užduotys. Taip pat p. Vaškelis tikisi, kad darbuotojus vilioja skandinaviška bendrovės kultūra, kurioje vyrauja horizontalus valdymo modelis.

Pernai skynė vaisius

Pernai „Cowi Lietuva“ pajamos augo beveik penktadaliu iki 4,6 mln. Eur. 2014 m. bendrovės pajamos sudarė 3,86 mln. Eur.

„2015-ieji buvo puikūs. Manau, tai, ką mes nuveikėme per paskutinius kelerius metus, per 2013-2014 –uosius, davė rezultatą, tiek veiklos optimizavime, tiek struktūros pakeitime. Tiek centrų kūrimas atnešė naudą. Taigi pernai skynėm vaisius.“

Tarp Lietuvoje šiuo metu vykdomų „Cowi“ projektų – verslo centras „Quadrum“. Taip pat neseniai baigtas Klaipėdos policijos komisariatas.

FOTOGALERIJA: „Cowi Lietuva“ naujas paslaugų centras ir biuras (67)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:


Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
24 UAB „Projestos projektai“ 877% Vilniaus
38 UAB „Geležinkelių projektavimas“ 748% Vilniaus
41 Beta Media, UAB 731% Vilniaus
59 UAB „Maniga“ 590% Vilniaus
73 UAB „ELGUVA“ 531% Vilniaus
cv.lt
 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų