2015-12-29 09:10

Iš Vilniaus Minską traukinys pasieks per porą valandų

Planuojama, kad iki 2020 m. kontaktinis elektros tinklas geležinkelio ruožu bus nutiestas iki Radviliškio, o iki 2030-ųjų – iki Klaipėdos. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Planuojama, kad iki 2020 m. kontaktinis elektros tinklas geležinkelio ruožu bus nutiestas iki Radviliškio, o iki 2030-ųjų – iki Klaipėdos. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
2016 metais traukiniais važiuojantiems keleiviams bus pasiūlyta naujų maršrutų ir galimybių greičiau pasiekti kelionės tikslą: iš Vilniaus Minską elektriniu traukiniu pasiekti prireiks dviejų valandų, taip pat „Rail Baltica“ europine vėže iš Kauno turi startuoti reisas į Balstogę (Lenkija).

Šiuo metu vykdomi geležinkelio ruožo nuo Naujosios Vilnios iki sienos su Baltarusija elektrifikacijos darbai. Juos pabaigus, kitąmet elektrinis traukinys pradės kursuoti iš Vilniaus į Minską, informuoja AB „Lietuvos geležinkeliai“. Šiuo metu dyzeliniu traukiniu Minską galima pasiekti per pustrečios valandos.

Ateinančiais metais laukiama naujo maršruto naujai Lietuvoje nutiesta „Rail Baltica“ vėže. Jis turėtų startuoti kovą arba balandį. Iki tol Lietuvos ir Lenkijos geležinkelių kompanijų atstovai turi suderinti šio maršruto komercines sąlygas, tvarkaraščius.

Iš Kauno į Balstogę traukinys vyks per Suvalkus, Augustavą, Sokolką. Kelionės trukmė – apie 4 valandos, bilieto į vieną pusę kaina - 10-11 Eur. Naujuoju maršrutu traukinys iš pradžių kursuos savaitgaliais. 364,5 mln. Eur kainavusi „Rail Baltica“ atkarpa nuo Lenkijos sienos iki Kauno buvo oficialiai atidaryta spalio viduryje.

Antradienį minint geležinkelio elektrifikacijos Lietuvoje keturiasdešimtmetį, skelbiama, jog mūsų šalyje iš 1.767 km geležinkelio bėgių elektrifikuoti yra 122 km – nuo Naujosios Vilnios iki Kauno ir nuo Vilniaus iki Trakų.

Planuojama, kad iki 2020 m. kontaktinis elektros tinklas geležinkelio ruožu bus nutiestas iki Radviliškio, o iki 2030-ųjų – iki Klaipėdos. Elektrifikuota linija iki Klaipėdos leistų pigiau per Lietuvos teritoriją vežti krovinius iš Baltarusijos.

Pirmasis elektrinis traukinys prieš keturis dešimtmečius pajudėjo iš Vilniaus į Kauną. Iki šių dienų jis išliko populiariausiu maršrutu, juo kasmet pervežama apie 1,2 mln. keleivių. Nuo 2008 m. pabaigos keleiviai šiuo maršrutu taip pat vežami ir dviaukščiais traukiniais, „Lietuvos geležinkeliai“ turi įsigiję 10 tokių traukinių. Elektriniai traukiniai ir elektrovežiai neteršia aplinkos, yra greitesni ir galingesni, jų mažesnės veiklos sąnaudos nei dyzelinių.

52795
130817
52791