Atidarytas „Lidl“ logistikos centras Kauno rajone

Radostinas Roussevas–Peine‘as, „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius, neslepia, kad vienas svarbiausių bendrovės uždavinių Lietuvoje, buvo sukurti modernų ir našų logistikos centrą. Jis pasakoja, kad bendrovė daug investavo į naujausias technologijas ir pasistengė, kad patogiai jaustųsi ne tik „Lidl“ klientai Lietuvoje, bet ir įmonės darbuotojai.
„Mes pažadėjome geriausią kainos ir kokybės santykį, tačiau tai nereiškia, kad žemas kainas stengsimės išlaikyti darbuotojų sąskaita. Nebus taip, kad mes imsime ir užgesinsime pusę šviesų, kad galėtume šiek tiek sutaupyti ir turėti geresnes kainas. Ne, mes sumontuosime daugiau šviesų, tačiau rinksimės jas našesnes, ekologiškesnes ir taupesnes“, – pabrėžia p. Roussevas–Peine‘as.
Be išmanaus LED šviesos diodų apšvietimo, šildymui panaudojama šaldymo proceso metu išskiriamos šilumos, „Lidl“ naudoja specialiai tinklui iš perdirbto pluošto gaminamus prekių padėklus.
Nemažą dėmesį „Lidl Lietuva“ skiria antrinių žaliavų surinkimui ir perdirbimui. Šia sritimi „Lidl“ rūpinasi tinklui priklausanti bendrovė „GreenCycle“. Marius Kybartas, „Lidl Lietuva“ valdybos narys, skaičiuoja, kad per metus visoje įmonių grupėje surenkama maždaug 730.000 tonų popieriaus, o Vokietijoje iš „Lidl“ surenkamo popieriaus gaunama maždaug 6% viso perdirbamo popieriaus.
„Mes surenkame ne tik popierių, bet ir plastiko tarą, polietileną, plastiką, plėveles“, – pabrėžia p. Kybartas ir priduria, kad kasmet „Lidl“ tinklas surenka apie 100 mln. Eur pajamų iš antrinių žaliavų rūšiavimo, perdirbimo ir panaudojimo savo procesuose.
Jau anksčiau skelbta, kad logistikos sandėlyje dirbs 130 žmonių, o daugiau nei 42.000 kvadratinių metrų užimančiame sandėlyje maždaug 13.000 kv. metrų skirta šaldymo patalpoms. Sandėlyje yra 6 skirtingų temperatūros režimų vietų, skaičiuojama, kad į logistikos centrą telpa 26.000 palečių.
Logistikos centras jau yra gavęs BREEAM sertifikatą – tai pirmasis pramoninės paskirties pastatas gavęs tokį pažymėjimą. Tarp kitų Lietuvoje BREEAM sertifikatu įvertintų pastatų – „Žalgirio“ arena, verslo centrai „Vertas“, „Quadrum“, „2000“.
Į logistikos centrą investuota maždaug 38 mln. Eur. Skelbiama, kad „Lidl“ logistikos centro pajėgumų užtektų vienu metu aptarnauti 80 prekybos tinklo parduotuvių.
Skaičiuojama, kad suradus tinkamą sklypą statybų metu per porą metų iš čia buvo išvežta 7.000 sunkvežimių grunto, dar 3.000 atvežta siekiant sklypą išlyginti. Tarp žemiausios ir aukščiausios sklypo vietos skirtumas buvo maždaug 2 metrai.
Per šiuos metus bendrovė pasirengusi atidaryti daugiau nei 20 parduotuvių ir žada įdarbinti daugiau nei 1.300 darbuotojų. Šiuo metų „Lild Lietuva“ turi daugiau nei 700 darbuotojų. Iki atidarymo dienos bendrovė bus įdarbinusi jau daugiau nei 1.000 žmonių, žada Marius Kybartas, „Lidl Lietuva“ valdybos narys. Teigiama, kad parduotuvėse bus 1.600 skirtingų produktų.
„Lidl“ logistikos sandėlyje įrengtos patalpos ne tik produktų sandėliavimui, bet ir darbuotojų poilsiui. Kauno rajone įsikūrusio sandėlio darbuotojus žadama į darbą ir iš jo vežti įmonės transportu.